Przez całą niedzielę kazania głosi ks. dr Andrzej Scąber i przybliża postać bł. Michała Rapacza.

Drodzy Parafianie, zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszego brata Jarka, który stracił dom w wyniku tragicznego pożaru. Jarek zbudował dom własnymi rękami, ale teraz on i jego rodzina zostali bez dachu nad głową. Każde wsparcie będzie nieocenione, link do zbiórki: zrzutka.pl/55957b. Dziękujemy!

W poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. O godz. 19.00 Żywy Różaniec zaprasza na Mszę Świętą i czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.

W środę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

W czwartek w dolnym kościele o godz. 10.00 rozpoczęcie konferencji naukowej Komunikacja i Pamięć społeczna, poświęcona naszemu Słudze Bożemu ks. Józefowi Kurzei. W tym dniu nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek wspomnienie św. Jana XXIII papieża.

W sobotę wspomnienie bł. Jana Beyzyma. W godz. 9:30 -14:00 w dolnym kościele Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, na który zapraszamy młodzieżowe wspólnoty oazowe, Oazy Dzieci Bożych oraz Domowego Kościoła z Rejonu "Nowa Huta". W związku z tym wydarzeniem w sobotę nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci św. Maksymiliana. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Kan. Zbigniew Bizoń proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni oraz wicedziekan dekanatu wadowickiego. Po Mszy o godz. 11:00 rozpoczynamy kolejną odsłonę kursu na ministranta. Chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu i dołączyć do ministrantów, zapraszamy wraz z Rodzicami do zakrystii.

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, WPIS, Głos o. Pio, Trwajcie w miłości, Mały Gość, Staś. Można zgłosić się na prenumeratę Oremusa i Słowo wśród nas oraz zakupić Ewangelię na każdy dzień.

Najbliższe spotkanie Oazy Dzieci Bożych (dzieci z kl. 3-6) przyjmie formę wycieczki do Wieliczki. W programie: Msza Święta, spotkania w grupach oraz zwiedzanie kopalni soli. Więcej informacji i zapisy u ks. Jana Pawła.

We wtorek 15 października o godz. 19.00 spotkanie dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Turcji śladami św. Pawła. Na spotkaniu będzie można uregulować płatność za wyjazd.

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 -17.00 pod nr telefonu: 601983672. Stacjonarnie można skorzystać w kancelarii 15 października o godz. 10.00.

Za złożone ofiary na utrzymanie naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Barbara Wiśniowska
  • Krystyna Kania