Menu Zamknij

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Maksymiliana powstało 6.12.1997r.Naszą działalność prowadzimy zawsze przy asyście kapłana, obecnie ks. Jana Latowskiego, oraz naszej przewodniczącej – dr Jadwigi Sobczykowej.

Spotykamy się w każdą niedzielę w sali nr. 7 w godz.9 – 11. W każdą drugą niedzielę miesiąca, o godz. 8 jest Msza św. w intencjach : Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja. Spotkania formacyjne i z zaproszonymi gośćmi odbywają się w pierwsze środy miesiąca, po Nowennie do Matki Bożej. W czasie niedzielnych spotkań wymieniamy się refleksjami nt. bieżących problemów, dobrą książką, ciekawymi artykułami. Można też dokonać wpłaty na Radio Maryja, telewizję Trwam, czy fundację „Nasza Przyszłość”, która patronuje zdolnej młodzieży. Umożliwiamy też przekazania 1% podatku na tę fundację.

Z naszej inicjatywy przy ogromnej przychylności i pomocy ks. Prałata Józefa Łuszczka oraz ofiarnych prawników wolontariuszy mogliśmy przekształcić nasze mieszkania na gruntach z dzierżawą wieczystą na tzw odrębną własność  za 2% ceny rynkowej.

Trudno określić ile osób jest w KPRM. W sytuacjach gdy trzeba było wyrazić wolę społeczeństwa wobec bezprawia i niesprawiedliwości – organizowaliśmy się przy zbieraniu podpisów oraz na marszach (w obronie życia, rodziny, stoczniowców, sześciolatków, przeciw gender, wyprzedaży ziemi, podwyższaniu wieku emerytalnego).

Przyświeca nam zasada : widzieć, oceniać, działać. W drugą niedzielę lipca cała rodzina Radia Maryja spotyka się u Matki Bożej na Jasnej Górze. Wówczas możemy się policzyć.

W naszym kole gościliśmy wspaniałe osoby : patriotów, polityków, artystów, m.in. : Jana Budziaszka, prof. Piotra Jaroszyńskiego, prof. Mieczysława Rybę, Sebastiana Karczewskiego, Czesława Ryszkę, prof. Jerzego Nowaka, prof. Jarosława Szarka, prof. Ryszarda Terleckiego, Andrzeja Adamczyka, Barbarę Bubulę, Józefa Pilcha, ks. Stefana Ceberka, ks. Bogusława Palecznego, Madzię Buczek.

Nie byłoby tego koła i tego zaangażowania bez formacji duchowej przez Radio Maryja.

Odpowiedzialność w kole za różne sprawy dzielimy między siebie. Za zbieranie ofiar odpowiada Barbara Kogut, za 1% podatku i lipcową pielgrzymkę – Danuta Krupa, za aktualizację informacji – Anna Bender. Całość koordynuje Jadwiga Sobczyk.

Obecna wyzwania narzucają kierunki  naszej działalności :

– nadal każdego 16 miesiąca modlić się za Ojczyznę za przyczyną św. Andrzeja Boboli w godz. 15 – 16

– realizować politykę historyczną na różnych szczeblach, ukazując prawdę o Polsce i Polakach,

– wobec nachalnego propagowania genderyzmu – mieć pod lupą placówki oświatowe, uwrażliwiać rodziców na potrzebę wiedzy na temat zagrożeń,

– żywo interesować się wszystkim co dotyczy naszego miasta i dzielnicy, uczyć się filtrowania informacji i demaskować antykulturę w instytucjach oświatowych i  placówkach kulturowych.

Pamiętamy ciągle, jak przed laty przestrzegał Zygmunt Krasiński :

„Niczym Sybir, niczym knuty, lecz w narodzie duch zatruty – to dopiero bólów ból.”