Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 15.11.2020 r.

Zaszczytną funkcję Dziekana Dekanatu Mogilskiego od poniedziałku pełni nasz ks. proboszcz prałat Andrzej Kopicz. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, wszelkiej pomyślności i roztropności w wypełnianiu tej zaszczytnej, ale również bardzo odpowiedzialnej przed ludźmi i przed Bogiem funkcji. Szczęść Boże.  

Dziś obchodzimy IV światowy dzień ubogiego. Za wszystkie złożone ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.   

Przypominamy że zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej odpust za zmarłych możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.  

W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.     

W czwartek w dolnym kościele o godz. 18:00 Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji. Zapraszamy i zachęcamy do szukania orędownictwa u naszego Sługi Bożego.  

W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP.  

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Dochód z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczony jest dla naszej Wspólnoty Dzieci Niepełnosprawnych „Hepusie”. W ich imieniu zachęcamy do nabywania świec i wspierania tego dzieła. Za wszystkie nabyte świece serdecznie Bóg zapłać.  

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne są odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych jest przez cały listopad w dni powszednie o godz. 8:00 i godz. 17:30 połączony z wypominkami. Wypominki są już na naszej stronie internetowej.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Małego Gościa”, „Głos o. Pio”, „WPIS” i „Stasia”. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Ślad”.

Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zachęcamy do nabywania nowego kalendarza parafialnego na rok 2021. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna i cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla chłopców. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł. Za wszystkie kupione kalendarze i złożone ofiary w ich imieniu serdecznie dziękujemy.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Irena Zdulska (lat 86)

+ Stefan Walas (lat 85)

+ Lucjan Woźniak (lat 63)

+ Mirosław Wróbel (lat 53)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…