Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 11.10.2020 r.

Dziś przeżywamy w naszej Parafii odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z racji XX Dnia Papieskiego możemy wesprzeć ogólnopolską zbiórkę na stypendia dla zdolnej młodzieży. Za wszystkie złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkanie duszpasterstwa „Re Creatio” w sali nr 11 (bunkier).

Zapraszamy do korzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9. O godz. 19:00 modlitewne czuwanie Żywego Różańca.

We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją, prosimy przynieść świece.

W środę po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

W czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa w górnym kościele o godz. 18:00.

W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.  O godz. 19:00 w górnym kościele odbędzie się Koncert Mistrzejowicki pt. „Jan Paweł II – Tryptyk Rzymski” na który serdecznie zapraszamy.

W sobotę 17 października XXV Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program pielgrzymki w Śladzie i gablocie Bractwa. Dojazd indywidualny. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

W niedziele, 18 października zapraszamy dzieci z naszej parafii do wzięcia udziału w akcji  “MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”, która jest odpowiedzią na wezwania Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową dzieci oraz próbą realizacji słów św. o. Pio: „JEŚLI MILION DZIECI BĘDZIE MODLIŁO SIĘ NA RÓŻAŃCU, TO ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ POKOJEM”. Dlatego, po każdej Mszy Świętej od godz. 8:00 do 13.00 będziemy odmawiać jeden dziesiątek Różańca w intencji jedności i pokoju na świecie.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i na przyszłe inwestycje. Za wszystkie składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii w tygodniu jest o godz. 8:00 (w dolnym kościele) i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.  

Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej do służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Rafała.

W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne za najbliższych krewnych i wypominki jednorazowe za pozostałych członków rodziny. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. można zamawiać intencje zbiorowe, które zostaną odczytane na cmentarzu. Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „Echo Maryi”, dla dzieci miesięcznik „STAŚ”. Jest jeszcze parafialny miesięcznik „Ślad”. 

Dziś miód z Proszowic.  

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Eugeniusz Roszczypała (lat 86)

+ Jan Drobek (lat 75)

+ Feliksa Machnicka (lat 96)

+ Marcin Gieroń (lat 35)

+ Stanisław Ciesielski (lat 77)

+ Stanisław Salwiński (lat 82)

+ Danuta Wargan (lat 93)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…