Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą – 20.09.2020 r.

Zapraszamy na nocne czuwanie Żywego Różańca w Częstochowie z 5-6 października oraz na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 26 września od godz. 10:00. Zapisy na wyjazdy dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30
i w środę po nowennie w sali nr 12.

Zachęcamy do korzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20.00 w dolnym kościele.

W poniedziałek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W kancelarii parafialnej do końca września trwają zapisy uczniów z klas 7 i 8 do sakramentu bierzmowania. Katechezy dla tych uczniów rozpoczną się od października. Zapisy w godzinach otwarcia kancelarii. Uczniowie z klas 7, którzy chodzą do naszych szkół przygotowanie mają w szkole. Bardzo dziękujemy Dyrekcjom za okazaną życzliwość.

W środę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

W piątek po Mszy św. o godzinie 15.00 zapraszamy do dolnego kościoła na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych o godz. 18:30 w sali nr. 8

Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnych porad prawnych we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00. Numer kontaktowy 601-983-672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Przypominamy że kancelaria parafialna otwarta jest w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej siłowni „Maximilianum”, która jest już otwarta, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie parafialnej i na plakatach w dolnym kościele.  

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii św. o godz. 11:00. Prosimy osoby, które nie biorą udział w komunii o wybranie innej godz. Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „Szlachetne Zdrowie”, „Mały Gość”. Są do nabycia kalendarze z Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia, oraz kalendarz „za życiem”. Kalendarze parafialne będą do nabycia od 8 listopada.  

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

+ Artur Nowotnik (lat 49)

+ Stanisław Kaim (lat 80)

+ Jadwiga Szabla (lat 86)

Zmarł śp. + Jan Perz, tata naszej siostry Kazimiery. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 12:00 w parafii św. Józefa Robotnika w Dobrzeszowie diecezja Kielecka. Obejmijmy naszymi modlitwami zmarłego Jana i naszą siostrę Kazimierę.