Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 06.09.2020 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na nocne czuwanie Żywego Różańca w Częstochowie z 5-6 października. Zapisy dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30 i w środę po nowennie w sali nr 12.

Zapraszamy na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na cotygodniowe uwielbienie Jezusa w poniedziałki o godz. 20.00 w dolnym kościele.

W poniedziałek o godz. 18:45 rozpoczynamy Kurs dla narzeczonych w sali nr 8, a o godz. 19:00 Msza św. i czuwanie Żywego Różańca.

We wtorek święto Narodzenia NMP.

W Czwartek Arcybractwo Serca Jezusowego zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 rozpoczynającą nowy rok formacyjny. Po Mszy św. spotkanie całej wspólnoty.

W sobotę  godz. 15:00 na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian, sióstr zakonnych i księży pracujących w naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszamy do łączenia się duchowo w tej intencji na Mszy św. o godz. 15:00 w naszej świątyni.

Po wakacyjnej przerwie od września zapraszamy na niedzielną Eucharystię do dolnego Kościoła o godz. 10:30 – rodziców z dziećmi przedszkolnymi, a o godz. 11:00 do górnego Kościoła – dzieci ze Szkoły Podstawowej.  

Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnych porad prawnych we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00. Numer kontaktowy 601-983-672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Przypominamy że kancelaria parafialna otwarta jest w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00-9:00 i od 16:00 do 18:00.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 13 września na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Pielgrzymki Drogą Krzyżową o godz. 9:00 przy kaplicy Piłata, o godz. 11:30 uroczysta Msza Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji. Zapisy na pielgrzymkę do 7 września w zakrystii.

Chór Chłopięcy Pueri Cantores, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. W chórze chłopcy zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej www.puericantores.eu 

Krakowski Caritas wydaje żywność osobom w trudnej sytuacji materialnej. Aby skorzystać z pomocy trzeba udać się do MOPS-u po zaświadczenie uprawniające do otrzymania pomocy. Wniosek składamy do s. Zofii, można go też zostawić w kiosku parafialnym. Pomoc przysługuje osobie samotnej, której dochody nie przekraczają 1402 zł i 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Żywność będzie do odebrania w parafii.   

Za tydzień w niedzielę możemy wesprzeć ofiarami do puszek Zespół Charytatywny, który opłaca w szkołach obiady dla potrzebujących dzieci. Za ten uczynek miłosierdzia względem głodnych składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją eucharystyczną. Prosimy na procesję przynieść świece. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie Kościoła i przyszłe inwestycje.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „Szlachetne Zdrowie”, „Różaniec”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Marian Żak (lat76)

+ Antoni Domagała (lat 84)

+ Teresa Leśniak (lat 97)

+ Stanisława Wątroba (lat 79)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…