Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą – 30.08.2020 r.

Do pracy w naszej Parafii zostali skierowani ks. Damian Obrał, oraz kleryk Tomasz Szlachetka. Otoczmy ich naszą modlitwą i życzliwością, by dobrze im się pracowało w naszej parafii.

Dziś po Mszy św. o godz. 8:00 – 10:00, a także w środę po nowennie w sali nr 12 można zapisać się na nocne czuwanie Żywego Różańca w Częstochowie z 5-6 października.

Zapraszamy na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00 w dolnym kościele.

Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnych porad prawnych we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00. Numer kontaktowy 601-983-672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W poniedziałek zapraszamy młodzież klas 6-8 SP i szkół średnich na rozpoczynające się rekolekcje „Wielki rajd do nieba”. Zbiórka na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego o godz. 9.15. Chętnych zachęcamy do zapisów przez stronę internetową lub Facebooka.

We wtorek społeczność Szkoły 85 zaprasza o godz. 9:00 na Mszę św. z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Po Mszy św. o godz. 18:00 Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w górnym kościele.

W środę o godz. 17:15 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny i beatyfikacji Sług Bożych.

W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.  Po Mszy św. o godz. 15.00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinę Świętą oraz Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17:30 w górnym Kościele.

Z okazji I piątku i rozpoczynającego się nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież szkolną do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci i wszystkich praktykujących I piątek miesiąca.

Ze względu na mocne cięcia kadrowe w naszej parafii kancelaria parafialna przez cały rok otwarta będzie tylko w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00-9:00 i od 16:00 do 18:00. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria otwarta tylko rano popołudniu ze względu na spowiedź kancelaria będzie zamknięta.  

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 13 września na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Pielgrzymki Drogą Krzyżową o godz. 9:00 przy kaplicy Piłata, o godz. 11:30 uroczysta Msza Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji. Zapisy na pielgrzymkę do 7 września w zakrystii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie Kościoła i przyszłe inwestycje.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”.

Dziękujemy Panu Bogu za rok posługi w naszej parafii ks. Krzysztofa. Życzymy obfitych łask Bożych, światła Ducha Świętego i opieki MB w nowej posłudze jako notariusz naszej Kurii w Krakowie.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Andrzej Statek (lat 66)

+ Maria Duszyk (lat 81)

+ Kazimiera Niedbalec (lat 77)

+ Maria Surówka (lat 97)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…