Menu Zamknij

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą – 28.06.2020 r.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

W poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła, Msze św. są o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00 i 19:00. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. neoprezbiter Krzysztof Mirek, a o godz. 9:30 odprawi dla nas Mszę św. prymicyjną. Zachęcamy do skorzystania z błogosławieństwa prymicyjnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną.

Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnych porad prawnych we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00. Numer kontaktowy 601-983-672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Z okazji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy św. o godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Święta oraz Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek święto św. Tomasza, apostoła, jest to pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00 do 18:00.

W sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Po Mszy św. różaniec, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 5 lipca będzie można wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki osoby poszkodowane w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Za wszystkie złożone na ten cel ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji otwarta tylko w poniedziałek, w środę i w piątek
w godz. od 8:00-9:00 i od 16:00 do 18:00.

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje parafialne „Rozłącz się i przyjdź”, młodzież od klasy 6, szkoły średniej oraz studentów w dniach od 2 do 5 lipca. W planie konferencje, spotkania, integracja, wycieczka w góry. Więcej informacji i zapisy na plakatach, stronie internetowej i Facebooku. 

Składamy serdeczne gratulacje ks. Czesławowi z okazji nominacji na proboszcza w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Zawadzie. Dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii i współpracę. Życzymy Bożego błogosławieństwa i Darów Ducha Świętego w podjęciu obowiązków na nowej placówce. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie naszego Kościoła i przyszłe inwestycje.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”,  „Małego Gościa”, Szlachetne zdrowie”, „WPIS”.

Z okazji rozpoczynających się wakacji i urlopów, życzymy wszystkim Parafianom i gościom bezpiecznego odpoczynku fizycznego oraz odnowy duchowej.

Dziś można nabyć miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Wiesław Smoliński (lat 71)

+ Zofia Pastwa (lat 84)

+ Weronika Brzezicka (lat 19)

+ Irena Szygocka (lat 97)

+ Kazimiera Domagała (lat 77)

+ Janina Marzec (lat 73)

+ Józef Łączny (lat 82)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…