Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej – 07.06.2020 r.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. O godz. 18.00  Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w kolejnym roku formacji i pracy Bractwa Trzeźwości im. św. Maksymiliana. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy do bierzmowania ks. Krzysztofa.  

W środę możliwość spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała od godz. 17:00 do 18:00.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. są o godz.: 6:30; 8:00; 9:30; 11:00 (rocznica I Komunii św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy); bezpośrednio po procesji (ok. godz. 14:00) oraz o godz. 17:00 i 19:00. Nie ma Mszy św. dziecięcej o godz. 10:30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców z dzwonkami. Przez cały tydzień, do czwartku włącznie, w ramach Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zgodnie z wytycznymi prosimy podczas procesji zachować od siebie odległość 2 metrów lub zasłonić maseczką usta i nos. Dziękujemy za wyrozumiałość. Prosimy o dostosowanie się do uwag porządkowych.   

W piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy.

W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru i przekażą naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia (cząstki ich kości). Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia (czyli cząstki ich ubrań) i złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie. Będzie również możliwość nabycia książki, filmu, obrazków, oraz różańca z relikwiami męczenników.

Sakrament spowiedzi sprawujemy podczas Mszy św. porannych i o godz. 18:00.

W sobotę i niedzielę 20 i 21 czerwca odbędzie się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu Polskiego. Dojazd indywidualny.

W tym roku sakrament bierzmowania będzie udzielony wyjątkowo podczas dwóch Mszy św. w środę 24 czerwca. Młodzież z grup ks. Michała i ks. Krzysztofa o godz. 17:00, a z grup ks. Kamila i ks. Grzegorza o godz. 19:00. W tym dniu wieczorna Msza św. parafialna z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 w dolnym kościele.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sprzątanie i utrzymanie naszego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Głos o. Pio”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Marek Szczupak (lat 71)

+ Elżbieta Borowiec (lat 80)

+ Irena Trybała (lat 72)

+ Stefan Świątkowski (lat 83)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…