Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020 r.

W tygodniu wszystkie Msze św. także o 15:00 są odprawiane w górnym kościele (prosimy zachować stosowne odstępy między sobą), wejście od osiedla Tysiąclecia. Niedzielna Msza św. o godz. 10:30 jest normalnie w dolnym kościele. 

Nabożeństwa majowe, są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu która jest w dolnym kościele od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 14:30.

W poniedziałek rozpoczynamy modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które będą podczas Mszy św. o godz. 18:00.

We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnych porad prawnych we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00 601983672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W sobotę święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu o godz. 10:00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o diakonach, którzy mają rekolekcje przed święceniami,  a zwłaszcza o diakonie Krzysztofie Mirku, który był u nas na praktyce miesięcznej.  

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie nabożeństw majowych.

Przypominamy, że pomału kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.  Spowiadamy w tygodniu podczas Mszy św. porannych i od 17:00 do 18:00.  

Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 11 czerwca o godz. 11:00.

Sakrament bierzmowania odbędzie się w środę 24 czerwca. W tym tygodniu zapraszamy młodzież na spotkanie organizacyjne. W poniedziałek grupa ks. Krzysztofa, we wtorek ks. Michała, w czwartek ks. Kamila. Spotkanie będzie po nabożeństwie majowym w kościele górnym.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sprzątanie i utrzymanie naszego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „W naszej rodzinie”, „Głos o. Pio”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Sabina Uziębka (lat 41)

+ Wiesław Ronkiewicz (lat 74)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…