Menu Zamknij

Piątkowy seans filmowy

W tym tygodniu odpoczywaliście od naszych wpisów i propozycji, ale już wracamy. Dziś propozycja na piątkowe rodzinne popołudnie lub na rodzinny wieczór.

Na pogrzebie multimilionera i znanego filantropa spotyka się cała jego rodzina. Niestety większość zgromadzonych bardziej niż pogrzebem zainteresowana jest, odczytaniem spadku. Najmniej zainteresowany udziałem w gigantycznym majątku zmarłego wydaje się być jego wnuk Jason Stevens, który wciąż żywi do dziadka urazę, obwiniając go o tragiczną śmierć swego ojca.

Zamiast spadku dziadek przygotował dla Jasona krótki kurs przygotowawczy do życia zawarty w 12 zadaniach, które sam nazwał „podarunkami”. Dziadek wystawia swojego wnuka na wyszukane próby, nakłania do podróży w głąb siebie i poszukania odpowiedzi na pytanie: co tak naprawdę najbardziej liczy się w życiu – pieniądze czy szczęście?

„The ultimate gift – Bezcenny dar” to rzadki przykład kina, które stawia sobie za cel, by poprzez ciekawą rozrywkę, skłaniać widza do szukania dobra. Film pokazuje, że między tym, co człowiek czyni, a tym kim jest lub kim się staje zachodzi ścisły związek.

„Bezcenny dar” to znakomita historia człowieka, który zawraca z błędnej drogi, to historia o umiejętności spojrzenia we własne wnętrze i dostrzeżenia tam tego, co nazywamy sensem.

„Bezcenny dar” to świetne kino po którym stawiam sobie pytanie: jakie podarunki otrzymałem od swoich rodziców, dziadków, ludzi których cenię, znam, kocham, na co dzień żyję? Ale również pytam siebie: jakie podarunki ja zostawiam po sobie najbliższym?

Wszystkim życzymy dobrego seansu i znalezieniu w swoim życiu 12 bezcennych darów.

Film bez problemu znajdziecie na cda lub YouTube.