Menu Zamknij

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 10.05.2020 r.

W tygodniu wszystkie Msze św. także o 15:00 są odprawiane w górnym kościele (prosimy zachować stosowne odstępy między sobą), wejście od osiedla Tysiąclecia. Niedzielna Msza św. o godz. 10:30 jest normalnie w dolnym kościele.  

Nabożeństwa majowe, są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Od poniedziałku do soboty Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 8:00 do 14:30.

W środę po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy. 

W czwartek święto św. Macieja apostoła. Papież Franciszek zachęca nas byśmy ten dzień uczynili dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 nowenna do św. Maksymiliana.

W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.     

Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W tygodniu spowiadamy w godz. od 6:30 do 8:00 i od 17:00 do 18:00.

Z racji odwołania beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaplanowany wyjazd do Warszawy zostaje przesunięty na bliżej nieokreślony termin.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sprzątanie i utrzymanie naszego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Głos o. Pio”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Tadeusz Nowak (lat 81)

+ Alojzy Papież (lat 85)

+ Jan Kowalski (lat 89)

+ Wiesław Leśniak (lat 51)

+ Antoni Gnutek (lat 72)

+ Andrzej Kotula (lat 66)   

+ Józef Stożek (lat 81), ojciec naszego ks. Czesława. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 11 maja: o godz. 12:00 różaniec, o 12.30 – Msza św. pogrzebowa w naszym kościele, a o godz. 14.00 – pochowanie Zmarłego na Cmentarzu Batowickim (odprowadzenie od bramy przy ul. Powstańców)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

 

Informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

W pobożności polskiej maj jest szczególnym miesiącem, w którym w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej zanosimy do Boga Ojca prośby i błagania. W ciągu całego swojego życia modlitwy przez Jej pośrednictwo zanosił również Karol Wojtyła, a potem papież św. Jan Paweł II, oddając się całkowicie w Jej matczyne ręce, co wyraził w swoim biskupim i papieskim zawołaniu Totus Tuus. W tym roku w jeszcze bardziej doniosły sposób chcemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, obchodząc setną rocznicę jego urodzin.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

 17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II): 

godz. 10.30 – Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1

godz. 13.00 – Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach – Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

 18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:

godz. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05 – Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów” emitowany
w TVP 1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

 14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.