Menu Zamknij

Filmowy wieczór

Dziś pora na koleją propozycję filmową na wieczór. W sumie zaproponował ją już we wtorek pan Peter, kiedy mówiliśmy o św. Łukaszu. Film „Paweł, Apostoł Chrystusa”, trafił do polskich kin w maju 2018 roku. Jest to fabularna opowieść o losach Szawła z Tarsu znanego nam chyba bardziej jako Apostoł Paweł.

Najlepszą recenzją tego filmu będą słowa samego reżysera: Chcieliśmy stworzyć film, na który rodzice będą mogli zabrać pięcio-, sześcioletnie dzieciaki, aby i one mogły dowiedzieć się czegoś o historii Pawła. Ale nie chcieliśmy, by historia była niewiarygodna poprzez uproszczenia, by dramat tych prześladowanych ludzi nie został spłaszczony. Zależało mi przede wszystkim na tym, by widzowie wyszli z kina z przekonaniem, że pierwsi chrześcijanie zachowali wiarę w czasach mroku i brutalnych, straszliwych prześladowań. Że siła ich wiary przeprowadziła ich prze ten dramat, że się nie ulękli” – Andrew Hyatt.

Mamy nadzieję, że historia przedstawiona w filmie zachęci Was do jeszcze lepszego poznania jakże ciekawego życia Pawła z Tarsu. Film bez problemu znajdziecie na Internecie. Dobrego seansu.