Menu Zamknij

Słowo na dziś – 03.04.2020 r.

Przygotowujemy się na Wielkanoc – na Święta Paschalne. Ta druga nazwa wskazuje na bardzo ważny aspekt tych Świąt, bo mają być dla nas Paschą, co w języku hebrajskim znaczy przejście.

Tak samo jak we Chrzcie przeszliśmy z grzechu do wolności dzieci Bożych, tak samo w te Święta powinniśmy przejść z naszej grzesznej codzienności do Nowego Życia. Jednak grzechy mają to do siebie, że starają się chować przed nami. Różne mechanizmy psychiki powodują, że stajemy się ślepi na swoje własne grzechy.

To widzimy dzisiaj u Faryzeuszów w Ewangelii. Jezus zachęca ich, aby ponownie przeszli przez oczyszczające wody Jordanu, aby zobaczyć swoją nieprawość, ale oni wolą pozostać w swoich grzechach i wymyślają kolejne argumenty przeciwko Jezusowi.

Warto więc w najbliższych dniach zrobić gruntowny rachunek sumienia i wołać do Boga jak król Dawid w Psalmach: „Oczyść mnie z błędów przede mną ukrytych!“

ks. Michał