Menu Zamknij

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

 1. Msze św. odprawiamy w zamówionych intencjach. We Mszy św. może uczestniczyć rodzina, która zamówiła intencję (wejście przez kancelarię, 5 osób). Wszystkie Msze św. transmitowane z kaplicy Sióstr Służebniczek ze względu na obowiązującą klauzurę muszą być odprawiane bez udziału wiernych świeckich. 
 2. Codziennie transmitujemy przez Facebooka Mszę św. z kaplicy Sióstr Służebniczek o godz. 18:00, w niedziele o godz. 8:00 i 11:00.
 3. Kancelaria parafialna nieczynna. W ważnych sprawach prosimy dzwonić na numer parafialny.
 4. W razie potrzeby spowiedzi prosimy dzwonić do księdza dyżurnego pod numer 608 124 739. 

Po skończonej epidemii zorganizujemy spowiedź parafialną. Dla uspokojenia przypominamy, że okres wielkanocny trwa do Uroczystości Trójcy Świętej czyli do 7 czerwca.

W kwestii pierwszych piątków miesiąca i obaw czy musimy rozpoczynać je od nowa polecamy artykuł na portalu „Aleteia”.

https://pl.aleteia.org/2018/06/01/praktyka-9-pierwszych-piatkow-miesiaca-tu-wcale-nie-chodzi-o-spowiedz/

 1. Kościół dolny otwarty od godz. 8:00 do godz. 18:00. Może w nim przebywać nie więcej niż 5 osób jednocześnie.
 2. Drogę krzyżową znajdziemy na stronie parafialnej w zakładce aktualności, a Gorzkie Żale transmitujemy o godz. 16:00 na Facebooku.
 3. Odwiedziny chorych w formie Wiatyku, dla umierających. Nie będzie odwiedzin z racji I soboty, a Różaniec prosimy odmówić w domu. 
 4. Triduum Paschalne będziemy transmitować poprzez YouTube. W najbliższych dniach podamy więcej informacji.
 5. W tę niedzielę, na Mszy św. o godz. 8:00 ks. Proboszcz pobłogosławi przygotowane specjalnie wcześniej palmy, aby mogły one stanąć w Waszych domach na stołach w Niedzielę Palmową. Pobłogosławione zostaną także baranki na stół wielkanocny i paschaliki, które będą małą namiastką błogosławienia pokarmów i łączności duchowej z nami. Poświęcone palmy, baranki i paschaliki możemy odbierać codziennie od godz. 8:00 do 9:00 i od 13:00 do 15:00 w przedsionku dolnego kościoła. Przy tej okazji będzie można złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona na remont łazienki dla niepełnosprawnego małżeństwa z naszej parafii.     
 6. Gazety można nabywać w kiosku w niedzielę od godz. 9:00 do 10:30
 7. Z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Marian Malik

+ Zbigniew Bieniek

+ Adam Tabak

+ Anna Lasek

+ Władysława Paruch

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. Pamiętamy o Was w modlitwie i mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli sprawować dla Was sakramenty. Z serca błogosławimy.