Menu Zamknij

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą – 26.01.2020 r.

Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje – organy do dolnego Kościoła.

Dziś w godz. od 18:00 do 18:30 w sali nr 12 ks. Rafał przyjmuje 3 ratę 700 zł na pielgrzymkę do Fatimy.

Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to także 3 rocznica objęcia posługi biskupiej przez ks. abp Marka Jędraszewskiego. Otoczmy ks. arcybiskupa naszymi modlitwami.

– w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona dzieci i młodzieży.   

– W sobotę Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z Kółka Różańcowego i Róże Różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.  

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. Bractwo Trzeźwości zaprasza na spotkanie o tematyce z zakresu uzależnień do sali nr 9.

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.  

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Zakony Kontemplacyjne.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Wpis”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Stanisław Irlik (lat 62)

+ Janina Franczyk (lat 92)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…