Menu Zamknij

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu – 22.12.2019 r.

Dziękujemy ks. Zbigniewowi za wygłoszone dla Nas rekolekcje adwentowe. Po Mszach św. możemy wesprzeć działalność misyjną ks. Zbigniewa w Kazachstanie.   

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na sprzątanie kościoła i na nowe inwestycje. Dzięki Waszej ofiarności możemy dbać o Naszą świątynię.

W poniedziałek istnieje jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi od godz. 6:00 do 11:00 (z przerwą od 9:00 do 9:30) i od godz. 15:00 do 18:00 (z przerwą od 16:30 do 17:00).

We wtorek Msze św. są tylko o godz. 6:00, 7:00 i 7:30. Nie ma Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00, nie ma też Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego do pielęgnowania pięknych polskich zwyczajów wigilijnych (odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łk 2,1-20, dzielenia się pobłogosławionym opłatkiem, wspólnej modlitwy w intencji swojej rodziny, zostawienia pustego miejsca przy stole). Wszystkich serdecznie zapraszamy o północy na pasterkę, by wspólnie powitać Boże Dziecię. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.  

W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11:00 zakończymy w naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wzięli udział w tym dziele.

W czwartek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są według porządku niedzielnego. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W piątek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. W tym dniu rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Ministranci i lektorzy będą zawiadamiać parafian co najmniej dwa dni przed planowaną wizytą. Plan kolędy znajdziemy w grudniowym miesięczniku „Ślad” i na naszej stronie internetowej.    

W sobotę święto św. Młodzianków, męczenników       

W niedzielę święto św. Rodziny, w tym dniu zapraszamy do dolnego kościoła na Koncert Mistrzejowicki i wspólne kolędowanie z zespołem Noro Lim. Koncert rozpoczyna się o godz. 18:00.

W niedzielę 29 grudnia od godz. 18:00 do 18:30 w sali nr 12 ks. Rafał przyjmuje 1 wpłatę (500 zł) na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie.

Organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich zapraszają na Koncert Kolęd, który odbędzie się w niedzielę 29 grudnia o godz. 17 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1a).

W związku z zgłaszanymi przestępstwami, których ofiarami stają się osoby starsze i samotne VII Komisariat Policji w Krakowie przy os. Złotej Jesieni 11C, ostrzega przed osobami, które podają się za różnych funkcjonariuszy i chcą wyłudzić pieniądze. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej.

W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawione jest przyniesione przez Harcerzy Światło Betlejemskie, które można przy pomocy swoich zniczy zabrać do domu na stół wigilijny.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Wpis”. „Gość Niedzielny” i „Niedziela” jest w cenie 10 zł, bo jest to podwójny numer.

 W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Tadeusz Grymek (lat 64)

+ Ewa Woźniak (lat 56)

+ Stanisława Grabiasz (lat 90)

+ Antoni Sroka (lat 88)

+ Leopold Owsiany (lat 73)

+ Halina Pietrachowska (lat 70)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…