Menu Zamknij

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą – 15.12.2019 r.

Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego Kościoła na kolejny Koncert Mistrzejowicki. Wystąpi Chór Gospel z Mszany Dolnej.

Od godz. 18:00 do 18:30 ks. Rafał przyjmuje w sali nr 12 drugą ratę 700 zł na pielgrzymkę do Fatimy.

O godz. 20:00 w dolnym Kościele rozpoczynają się Rekolekcje Akademickie, które poprowadzi ks. Michał Mleczek. Rekolekcje Akademickie kończą się we wtorek Mszą św. o 20:00. Od godz. 19:00 młodzież i studenci mogą skorzystać ze sakramentu spowiedzi. Więcej informacji na plakatach    

Parafia NMP Królowej Polski na Woli Justowskiej składa serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę ich Kościoła.  

Zapraszamy na Roraty, które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 17:00 dla dzieci w górnym Kościele.

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele. Wyjątkowo w czwartek ze względu na prace przedświąteczne dolny kościół będzie zamknięty i w tym dniu Adoracji nie będzie. Msza św. w czwartek o 15:00 w górnym Kościele.

W poniedziałek o godz. 10:00 i 12:30 w sali nr 7 można skorzystać z bezpłatnych badań parametrów stanu zdrowia. Więcej informacji na ulotkach.   

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy do górnego Kościoła na Mszę św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego codziennego życia.

W piątek o godz. 18:30 w sali nr 8 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych.

W następną niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek działalność misyjną ks. Zbigniewa w Kazachstanie.  

Do tych chorych, którzy nie zdążyli się wyspowiadać w pierwszą sobotę miesiąca pójdziemy z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9:00. Chorych, którzy są wyspowiadani zachęcamy do skorzystania z posługi Szafarzy w niedziele.

W niedziele po Mszy św., a w tygodniu rano po roratach i o godz. 16:30 w sali nr 12 można zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

Świece adwentowe na stół wigilijny są rozprowadzane przy wyjściach z kościoła. Ofiarą za świece wspieramy dzieła CARITAS oraz wspólnoty: HEPUSIE i MAKSYMILIANUM z naszej parafii.

Zespół Charytatywny informuje, że podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Caritas” zebrano 3183,04 kg artykułów żywnościowych. Żywność otrzymały 474 osoby z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Od poniedziałku w górnym kościele w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawione przyniesione przez Harcerzy Światło Betlejemskie, które można przy pomocy swoich zniczy odpalać i zabrać do swoich domów.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas Mszy św. o godz. 6:00, 7:00, 7:30 i 18:00, dodatkowo w sobotę od godz. 16:00 i w niedziele podczas Mszy św. Prosimy o wyrozumiałość i niezwlekanie ze spowiedzią na ostatnią chwilę.  

28 grudnia br. o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Brata Alberta (os. Dywizjonu 303) w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, odbędzie się koncert pt. „Kolędy na trzech tenorów”. Wstęp za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 16 grudnia br. w: Dziale Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), biurze Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34) oraz Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). Wydarzeniu, jak zawsze, będzie towarzyszyła kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie-Nowej Hucie.

Są jeszcze wolne miejsca na Parafialną Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Termin pielgrzymki 12-21.06.2020 r. Koszt 2050 zł i 100 euro. Informacje i zapisy u ks. Rafała w zakrystii. Więcej informacji na ulotkach i stronie parafii.   

Wychodząc naprzeciw rozwojowi techniki i potrzebom parafian postanowiliśmy przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa. W związku z tym w przedsionku naszego kościoła zostanie zainstalowany wpłatomat, a w kancelarii terminal. W ten sposób jako wierni będziecie mieli komfort składania ofiar bez konieczności noszenia ze sobą gotówki.

Adecco Poland prowadzi rekrutację dla firmy Valeo na produkcję i magazyn. Poszukują kobiet i mężczyzn. Miejsce pracy: Skawina. Zainteresowane osoby proszą o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Tel. 723 193 129 lub (12) 291 20 89 email: [email protected]. lub [email protected]

Oaza młodzieżowa dziś i za tydzień po Mszy św. rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary za sianko są przeznaczone na dofinansowanie ich wyjazdów rekolekcyjnych.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Wpis”, „Różaniec”, „W naszej Rodzinie”, można nabyć jeszcze Kalendarz Parafialny.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Stanisław Janusz (lat 61)

+ Andrzej Krzan (lat 88)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…