Menu Zamknij

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu – 01.12.2019 r.

Od dziś rozpoczynamy Adwent, niech wśród wyrzeczeń podejmowanych na ten okres nie zabraknie abstynencji od napojów alkoholowych w intencji: trzeźwości naszym bliskim oraz wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa. Gorąco zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela.

O godz. 16:00 Oaza zaprasza do sali nr 10 na warsztaty śpiewu, które poprowadzi Pani dr Maria Januszkiewicz, dyrygent, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dziś możemy wesprzeć ofiarami do puszek rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez Siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus z Mielca.
Są lampiony na roraty, które przygotowała Oaza, a także świece adwentowe na stół wigilijny. Ofiarą za świece wspieramy dzieła CARITAS oraz wspólnoty: HEPUSIE i MAKSYMILIANUM z naszej parafii.

Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

– w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele.

Zapraszamy na Roraty które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 17:00 dla dzieci w górnym Kościele.

W poniedziałek o godz. 19:00 czuwanie modlitewne Żywego Różańca.

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

W środę o godz. 17:15 Różaniec w intencji Ojczyzny w dolnym Kościele.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa zapraszają o godz. 15:00 na Mszę Św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec do Krwi Chrystusa w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30-18:00 w górnym kościele.

W piątek spowiedź od godz. 15:00 do 18:30. Po Mszy św. wieczornej Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na spotkanie formacyjne w dolnym kościele.

W sobotę Msza Św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę 8 grudnia kazanie będzie głosi ks. Roman Łędzki, składka przeznaczona na budowę Kościoła w Woli Justowskiej. O godz. 16:00 młodzież Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych z os Tysiąclecia 38 zaprasza do Dolnego Kościoła na koncert pieśni i piosenek, które towarzyszyły polskiej drodze ku wolności. Ważną rolę w tej drodze odegrała Nowa Huta, dlatego zaproszenie młodzież kieruje właśnie do mieszkańców tej dzielnicy i osiedla, na którym znajduje się szkoła.

W dniach 6-7 grudnia nasza parafia weźmie udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas – Polska. Zbiórka będzie przeprowadzona w następujących sklepach: „Biedronka” – os. Bohaterów Września, „ZIKO” – os. Piastów, „Lewiatan” – os. Złotego Wieku 14, „Lewiatan” – os. Złotego Wieku 19/20, „Lewiatan” – os. Tysiąclecia 15, „Kaufland” – os. Kombatantów. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję pomocy ludziom potrzebującym pomocy i wsparcia.

W niedziele po Mszy św., a w tygodniu rano po roratach i o godz. 16:30 w sali nr 12 można zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

W sobotę 14 grudnia organizowany jest wyjazd Oazy Dzieci Bożych do Fabryki Szkła dla uczniów od klasy 3 szkoły podstawowej. Więcej informacji na plakatach.

Pięknym i zbawiennym zwyczajem jest zamawianie Mszy św. za zmarłych przy okazji pogrzebu. Będziemy starać się w miarę możliwości odprawić je w naszej parafii, ale w przypadku większej ilości zamówionych na pogrzebie intencji Mszy św. część z nich przekażemy na misje. Jeżeli pragnieniem ofiarodawców będzie, aby wszystkie były odprawione u nas w kościele, to będziemy zapisywali je na intencje zbiorowe.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Głos o. Pio”, „WPIS”, „Małego Gościa”, jest nasz parafialny miesięcznik „Ślad” a w nim komentarz do Listu św. Pawła Apostoła do Kolosan, Pomysł na Adwent i rozmyślania Adwentowe, rozpiska Wizyty Duszpasterskiej, komentarze do niedzielnych Ewangelii, łamigłówki dla dorosłych i dzieci.

Zapraszamy na Tradycyjne Jasełka do Cieszyna. Jasełka są 28 stycznia o godz. 17:00. Wyjazd ok godz. 13:00. Jasełka trwają 3 godziny. Kto był w tamtym roku to wie, że warto je zobaczyć. Mamy 50 biletów zapisy do 8 grudnia w zakrystii. Koszt wyjazdu 100 zł płatne od razu przy zapisie.

W związku z wieloma pytaniami o stan zdrowia Proboszcza informujemy, że jest po endoprotezie stawu kolanowego, przechodzi rehabilitację, wszystkich serdecznie pozdrawia i dziękuje za modlitwę.