Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 24.11.2019 r.

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. możemy wesprzeć ofiarami do puszek ludzi potrzebujących. Oaza przygotowała własnoręcznie wykonane lampiony na roraty, które można u nich nabyć za dobrowolną ofiarę przy wejściu głównym. Ofiary służą na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji dla młodzieży z naszej parafii.  

Z kalendarza liturgicznego: 

– w sobotę święto św. Andrzeja apostoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  

– w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej Parafii i Ojczyźnie. Po Mszy św. Bractwo Trzeźwości zaprasza na spotkanie o tematyce z zakresu uzależnień do sali nr 9. Michał zaprasza na kolejną katechezę dla dorosłych o Piśmie Świętym.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji: o uzdrowienie duszy i ciała. Mszę św. poprowadzi ks. Łukasz Gołaś SAC. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

W piątek po Mszy św. o godzinie 15:00 w dolnym kościele odprawiona zostanie Droga Krzyżowa w intencji zmarłych. 

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na rekolekcje z o. Leonem Knabitem w dniach 29.11 (piątek) o godz.18:30, 30.11 (sobota) o godz.12:00 i 01.12 (niedziela) o godz.12:00. Temat rekolekcji: SŁOWO PANA NIE PRZEMIJA.

Oaza zaprasza na kolejne warsztaty śpiewu w następną niedzielę 1.12 o godz. 16:00 do sali nr 10. Poprowadzi je Pani dr Maria Januszkiewicz, dyrygent, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Po spotkaniu możliwość wspólnego zaśpiewania podczas Mszy św. o godz. 19:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W przyszłą niedzielę możemy wesprzeć ofiarami do puszek rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry karmelitanki od Dzieciątka Jezus z Mielca.

Począwszy od I Niedzieli Adwentu po każdej Mszy św. w sali nr 12 będą pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

Serdecznie dziękujemy naszym parafianom Magdalenie i Łukaszowi Mączyńskim, za wyremontowanie sali nr 6, gdzie siedzibę mają „Hepusie” i Maltańska Służba Medyczna. Najlepszym podziękowaniem jest uśmiech i radość tych dzieci, że mają piękną salę. Gdyby ktoś w swoim sercu poczuł chęć czynienia dobra to zapraszamy do kontaktu z ks. proboszczem.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Głos o. Pio”, „WPIS”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Krystyna Zygmunt (lat 78)

+ Józef Gałązka (lat 88)

+ Krzysztof Kowalski (lat 56)

+ Regina Seweryn (lat 71)

+ Tadeusz Bogdan (lat 71

+ Czesław Smolana (lat 85)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…