Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą – 10.11.2019 r.

Dziś w Kościele przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, a także Narodowe Święto Niepodległości. Otoczmy naszymi modlitwami naszą Ojczyznę i tych, którzy oddali za nią swoje życie.

– we wtorek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– w środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny, po Mszy w sali nr. 10 kolejna katecheza dla dorosłych na temat Pisma Świętego.

Od środy rozpoczynamy Nowennę do św. Michała Archanioła przed peregrynacją Jego figury, która odbędzie się 22-24 listopada. Program nawiedzenia znajdziemy na stolikach przy wejściach do kościoła, w parafialnym miesięczniku „Ślad” i na naszej stronie parafialnej. Z zakrystii można zabrać plakaty, które można zawiesić w swoich blokach by jak najwięcej osób skorzystało z tej wyjątkowej Uroczystości.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego Kościoła na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana. Arcybractwo Serca Jezusowego podczas Mszy św. będzie modliło się w intencji  ks. Krzysztofa i Wspólnoty, a w piątek po Mszy św. wieczornej Arcybractwo zaprasza na spotkanie formacyjne i modlitwy za zmarłych.

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne będą odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 8:00, a o godz. 17:30 połączony z wypominkami jednorazowymi.

Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że dar ołtarza z okazji 28 rocznicy powstania Radia Maryja można składać w sali nr 7.

W czwartek 14 listopada w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, przy ulicy Loretańskiej 11, będzie miał miejsce wykład ks. dr hab. Lucjana Szczepaniaka na temat „Uporczywej terapii”. Ksiądz Lucjan jest lekarzem i bioetykiem, dlatego wykład jest godny uwagi.     

W niedzielę 17 listopada zapraszamy na Koncert Mistrzejowicki, który odbędzie się o godz. 18:00 w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na sprzątanie Kościoła i nowe inwestycje.

Ks. Rafał przyjmuje I wpłatę (1250 zł) na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.

Wychodząc naprzeciw osobom niedosłyszącym, zainstalowana została w naszej świątyni tzw. „pętla indukcyjna”, która poprawi komfort uczestniczenia we Mszy św. jak i w sakramencie spowiedzi. Z pętli indukcyjnej można skorzystać przy stallach znajdujących się koło zakrystii i w pierwszym konfesjonale. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej osoby noszące aparaty słuchowe muszą przełączyć swój aparat z trybu M na tryb T.  W pierwszym konfesjonale zostały zainstalowane także słuchawki, które pomogą osobom niedosłyszącym swobodnie skorzystać z sakramentu spowiedzi. Zwracamy się z gorącą prośbą, by zostawić miejsca siedzące oznaczone symbolem „System Wspomagania Słuchu”, właśnie dla tych osób. Prosimy również, by na spokojnie w domu, osobom niedosłyszącym wyjaśnić jeszcze raz zasady działania pętli indukcyjnej, by mogły komfortowo słuchać Słowa Bożego.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, zostało jeszcze parę numerów naszego miesięcznika „Ślad”.

Dziś przed Kościołem do nabycia miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Józef Dybek (lat 76)

+ Zofia Turczyk (lat 96)

+ Andrzej Musiał (lat 64)

+ Barbara Kruczek (lat 55)

+ Zofia Wiśniewska (lat 69)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…