Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą – 3.11.2019 r.

Dziś I niedziela miesiąca po każdej Mysz św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zachęcamy do nabywania nowego kalendarza parafialnego na rok 2020.
W kalendarzu są zawarte ważne dla nas daty i krótkie informacje o naszych wspólnotach parafialnych. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna i cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla chłopców. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł. Za wszystkie kupione kalendarze i złożone ofiary w ich imieniu dziękujemy.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

– w sobotę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a także 24 r. śmierci ks. prałata Mikołaja Kuczkowskiego.  

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do sali nr. 10 na kolejną katechezę dla dorosłych na temat Pisma Świętego. O godz. 19:00 czuwanie modlitewne Żywego Różańca. 

We wtorek o godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.

W środę Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza o godz. 19:00 do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę wspólnotową.

W piątek o godz. 18:30 w sali nr. 8 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych

Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wyjazd integracyjny organizowany przez Oazę. Wyjazd odbędzie się w sobotę 09.11. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej Oazy i Parafii.

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne będą odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 8:00, a o godz. 17:30 połączony z wypominkami jednorazowymi.

Jest jeszcze 8 wolnych miejsc na Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki 16-23.03.2020 r. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze bilety na przedstawienie Zofii Kossak-Szczuckiej „Gość Oczekiwany” w Teatrze Cieszyńskim, które odbędzie się 15 listopada koszt wyjazdu 100 zł.

W dniach 22-24 listopada w naszej parafii odbędzie się peregrynacja figury św. Michała Archanioła. By dobrze przygotować się do tej uroczystości od 13 listopada rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła. Program nawiedzenia znajdziemy na stolikach przy wejściach do kościoła, a także w parafialnym miesięczniku „Ślad”. W zakrystii są do odebrania plakaty, które można zawiesić w swoich blokach by jak najwięcej osób skorzystało i mogło się dowiedzieć o tej wyjątkowej Uroczystości.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, parafialny miesięcznik „Ślad” w którym przeczytamy artykuły o neokatechumenacie, św. Pawle Apostole, listopadowe rozmyślania, komentarze do niedzielnych ewangelii.

Do naszych kin wszedł bardzo dobry film, który chcemy wam polecić pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię Abby Johnson, która pragnęła pomagać kobietom. Z tym nastawieniem została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych. Głęboko wierzyła w prawo kobiet do wyboru, wykonywała seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Jeżeli było by więcej chętnych to możemy zrobić wyjście grupowe i wtedy będą tańsze bilety.

Za tydzień miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Janina Łata (lat 76)

+ Irena Buryło (lat 71)

+ Włodzimierz Boberek (lat 74)     

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…