Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą – 20.10.2019 r.

Schola Oazowa zaprasza dziś o godz. 16:00, do sali nr 10 wszystkich chętnych parafian na warsztaty śpiewu, które poprowadzą zawodowi muzycy. Pierwsze spotkanie poprowadzi p. Janusz Korczak kompozytor, organista i dyrygent. Bezpośrednio po warsztatach możliwość wzięcia udziału w próbie i śpiewie podczas Mszy św. o godz. 19:00.  Kolejne spotkanie odbędzie się za tydzień, w niedzielę 27.10, również o godz. 16:00 poprowadzi je p. Maria Babicz, wokalistka, śpiewaczka Chóru Polskiego Radia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dziś o godz. 20:00 zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie do sali nr 11 (bunkier).

Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe które jest w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.  

We wtorek 22.10 Różaniec i Msza św. o godz. 18:00 wyjątkowo w dolnym kościele. W środę Msza św. wieczorna normalnie w kościele górnym.

W środę o godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy Koncert Mistrzejowicki. W koncercie wystąpią: Chór Madrigalchor Brakel z Niemiec, Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” i Krakowska Orkiestra Kameralna. W programie: REQUIEM Franza von Suppe. Koncert odbędzie się w górnym kościele

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji: o uzdrowienie duszy i ciała. Mszę św. poprowadzi o. Pacyfik Iwaszko OFM. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15.00, w dolnym kościele, odprawiona zostanie Droga Krzyżowa w intencji przebłagalnej za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. O godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dotyczących obrotu i wynajmu nieruchomości, O godz. 18:30 w sali nr 8 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych   

W sobotę 26 października o godzinie 19.00 zapraszamy na Koncert Moniuszkowski który odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Są jeszcze wolne miejsca na Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki 16-23.03.2020 r. Więcej informacji o programie pielgrzymki znajdziemy na ulotkach, które można zabrać przy wejściach do Kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.

W kancelarii parafialnej można zamawiać Wypominki Roczne za najbliższych krewnych i Wypominki Jednorazowe za pozostałych członków rodzin. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. zbiorowe można zamawiać intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu. Kartki na wypominki do odebrania w zakrystii.

Mamy 50 biletów do Teatru Cieszyńskiego na bardzo piękne przedstawienie pt. „Gość Oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej. Termin spektaklu 15 listopada o godz. 17:00. Zapisy na bilety w zakrystii.

Od przyszłej niedzieli zachęcamy do nabywania nowego kalendarza parafialnego na rok 2020. W kalendarzu są zawarte ważne dla nas daty i krótkie informacje o naszych wspólnotach parafialnych. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna i dlatego cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla nich. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł, (można złożyć większą ofiarę). Chłopaki poprzez swoją pracę, chcą zarobić między innymi na wypożyczenie sali gimnastycznej dla siebie do trenowania piłki nożnej i na inne cele. Już dziś w ich imieniu dziękujemy za zainteresowanie.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Wpis”, „Miłujcie się”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Zbigniew Babczyk (lat 70)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…