Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13.10.2019 r.

Dziś przeżywamy w naszej Parafii odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, z racji XIX Dnia Papieskiego możemy wesprzeć ogólnopolską zbiórkę na stypendia dla zdolnej młodzieży

Ojciec Mariusz i młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia składają serdecznie podziękowania za ofiary złożone na misje w kwocie 10 tys. 469 zł.

Dziś o godz. 20:00 zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie do sali nr 11 (bunkier).

Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek wspomnienie św. Teresy Wielkiej

– w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika

– w piątek święto św. Łukasza, ewangelisty

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe które są w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9.

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość.

W środę Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza o godz. 19:00 do dolnego Kościoła na Mszę św. wspólnotową.

W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Mszę św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego życia.

W piątek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dotyczących obrotu i wynajmu nieruchomości, sporządzaniu odpowiednich umów. Pani mecenas dziękujemy za pomoc.

W sobotę 24 Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpoczyna się Drogą Krzyżową o godz. 10:00 przy stacji Piłata. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i ojczyźnie. Dojazd indywidualny.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na sprzątanie i nowe inwestycje.

Zapraszamy chętnych chłopców od klasy III szkoły podstawowej do służby jako ministranci. Spotkanie formacyjne w środę o godz. 19:00 w górnym kościele.

Zapraszamy na Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki 16-23.03.2020 r. Więcej informacji o programie pielgrzymki znajdziemy na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.

Osoby, które chcą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na Studium Apostolstwa Świeckich, które rozpocznie się 19.10 o godz. 9:00 w parafii MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września.

Schola Oazowa zaprasza wszystkich chętnych parafian na warsztaty śpiewu, które poprowadzą zawodowi muzycy. Pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań odbędzie się 20.10 o godz. 16:00 w sali nr. 10, a poprowadzi je p. Janusz Korczak kompozytor, organista i dyrygent. Bezpośrednio po warsztatach możliwość wzięcia udziału w próbie i śpiewie podczas Mszy o godz. 19:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

23 października (tj. w środa) o godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert Mistrzejowicki z udziałem Chóru Madrigalchor Brakel z Niemiec. Koncert odbędzie się w górnym kościele. Wstęp wolny.

Chór Vox Populi zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą doskonalić sprawność muzyczną w każdy wtorek i czwartek o godz. 19:00 do Ośrodka Kultury im. Norwida na os. Górali 5.

W kancelarii parafialnej można zamawiać Wypominki Roczne za najbliższych krewnych i Wypominki Jednorazowe za pozostałych członków rodzin. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. zbiorowe można zamawiać intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Echo Maryi”, „Olę i Jasia”, „Wpis”, „Miłujcie się”, „W naszej rodzinie”. Jest jeszcze numer parafialnego Śladu.

+ Krzysztof Śmistek (lat 56)

+ Emilia Tasevska (lat 90)

+ Mirosław Łysoń (lat 73)

+ Stanisława Włudarczyk (lat 72)