Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą – 29.09.2019 r.

Dziś święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – ks. Michałowi i ks. Rafałowi składamy serdecznie życzenia. Niech Dobry Bóg udziela im potrzebnych łask w posłudze kapłańskiej.

Dziś możemy wesprzeć ofiarą do puszek budowę kościoła w Łazach. Domowy Kościół zaprasza na spotkanie organizacyjne o godz. 18:00 do sali nr. 11.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima

– we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła   

– w środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

– w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

– w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

W poniedziałek o godz. 19:00 czuwanie modlitewne Żywego Różańca. Czuwanie przeniesione jest ze względu na wyjazd Wspólnoty do Częstochowy.

Od 1 października rozpoczynamy w naszej Parafii od poniedziałku do soboty – Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 8:00 do 15:00. Zapraszamy również na Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św.
o godz. 17:00  

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa zapraszają o godz. 15:00 na Mszę Św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec do Krwi Chrystusa w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 18:00 spotkanie zelatorów. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30-18:00
w górnym kościele.

W piątek zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 15:00 do 18:30. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca. O godz. 18:00 uroczyste rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. O godz. 19:00 pierwsze spotkanie, dla grup które zgłosiły się na przygotowanie do s. bierzmowania Pomiędzy wieczorną Mszą św. a spotkaniem będzie możliwość porozmawiania z małżeństwami, które będą nam pomagać w realizacji tego kursu.

Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III szkoły podstawowej do służby jako ministranci. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii u ks. Rafała. Pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 18:45 w dolnym kościele.   

W sobotę Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z kółka różańcowego i Róże Różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.

W niedzielę (6.10) w ramach ogłoszonego przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego będziemy gościć w naszej parafii wspólnotę misyjną Młodzież Trzeciego Tysiąclecia, która przybliży nam temat misji. 10 minut przed Mszą pokażą nam krótki film dokumentujący ich działalność misyjną. Po Mszy św. można się z nim spotkać, porozmawiać i wesprzeć ich działalność misyjną.  Na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie Różańców dzieciom I komunijnym. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami. O godz. 16:00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza 10-11 października na 2-dniową Pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy dziś po każdej Mszy św. i w środę po nowennie w sali nr 12. Koszt 220 zł.

Zapraszamy na Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki 16-23.03.2020 r. Więcej informacji o programie pielgrzymki znajdziemy na ulotkach, które można zabrać przy wejściach do Kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.

Młodzieżowy Dom Kultury na os. Tysiąclecia 15 zaprasza dzieci w wieku od 2,5 lat na zabawy artystyczno-edukacyjne i naukę języka angielskiego w Klubie Jasia i Małgosi. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 – 12:00. Szczegółowe informacje na stronie Młodzieżowego Domu Kultury.

W naszym sąsiedztwie są prowadzone prace modernizacyjne placu św. Maksymiliana, będą nowe aleje, oświetlenie i ławki o czym zapewnia nas pan Stanisław Zięba radny Krakowa.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Małego Gościa”, „Olę i Jasia”, „Głos o. Pio”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Marianna Brytan

+ Kazimiera Prokop

+ Stanisław Walczak  

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…