Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą – 22.09.2019 r.

Dziękujemy za przychylne odniesienie się do prośby dotyczącej zmiany składki inwestycyjnej i sprzątania kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone na ten cel w ubiegłą niedzielę ofiary.

Dziś o godz. 18:00 ks. Michał zaprasza pielgrzymów częstochowskich na spotkanie popielgrzymkowe do sali nr 11. Domowy Kościół prowadzi ewangelizację. Po każdej Mszy św. przy wejściu głównym do kościoła można porozmawiać z przedstawicielami wspólnoty. A wszystkich zainteresowanych wspólnotą zapraszamy w następną niedzielę o godz. 18:00 do sali nr. 11. Dziś o godz. 18:00 zapraszamy na Aleję Róż, gdzie odbędzie się Koncert Dziękczynny za 70 lat Nowej Huty pt. „Nowa Huta Miasto Boga”.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera  

– w piątek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

– w sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika

Od poniedziałku do piątku w kancelarii parafialnej trwają zapisy do sakramentu bierzmowania uczniów klas: VII, VIII. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania w I piątek października na Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość
w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. w sali nr 9 spotkanie o tematyce trzeźwościowej dla członków Bractwa Trzeźwości i osób zainteresowanych. Spotkania są otwarte – serdecznie zapraszamy. O godz. 18:45 zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych do sali nr 7.

W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św., Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i nowennę do św. Michała Archanioła. Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych o godz. 19:00 do dolnego kościoła na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym.

W czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi o. Józef Witko OFM.

W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:00 w dolnym kościele, odprawiona zostanie Droga Krzyżowa w intencji wychowania do trzeźwości dzieci i młodzieży.

W sobotę Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 8:45 powrót ok 14:00

Za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek budowę kościoła w Łazach.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza 10-11 października na 2-dniową Pielgrzymkę do Leśniowa, Lichenia, Gidl, Częstochowy, Opactwa Cystersów w Lądzie, Kalisza i Zduńskiej Woli. Zapisy dziś po każdej Mszy św. i w środę po nowennie w sali nr 12. Koszt z ubezpieczeniem, noclegiem i wyżywieniem 220 zł.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Dominika”, „Małego Gościa”, „Olę i Jasia”, „Głos o. Pio”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+  Henryk Krzywonos (lat 79)

+ Lucjan Wawro (lat 77)

+ Eugeniusz Kubaty (lat 72)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…