Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 08.09.2019 r.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza dziś o godz. 18:00 na spotkanie z prof. Janem Dudą i panią Barbarą Bubulą. Spotkanie odbędzie się w sali nr 11 w bunkrze.  

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

– w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ojcowie Cystersi zapraszają na uroczystości odpustowe. Nasza parafia jest szczególnie zaproszona w dniu 18.09 (w środę) na Mszę św. o godz. 18.00.

W poniedziałek rozpoczyna się 7 tygodniowy cykl katechez dla dorosłych. Więcej informacji na plakatach i u ks. Michała. O godz. 18.00 – Msza św. rozpoczynająca nowy rok formacji i pracy Bractwa Trzeźwości. Po Mszy św. dla wszystkich zainteresowanych spotkanie w sali nr 9 – serdecznie zapraszamy.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Arcybractwa NSPJ. Serdecznie zapraszamy nowych członków by wzmocnić szeregi Arcybractwa.

Konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18:30 w sali nr 7.

W sobotę w ramach Akcji „Polska pod Krzyżem” będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami po Mszy św. o godz. 15:00. Odmówimy Drogę Krzyżową i Różaniec pod Krzyżem. O godz. 18:00 Msze św. i Nabożeństwo do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

W następną niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii s. Krystynę Kusak ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Siostra przybliży charyzmat zgromadzenia oraz modlitwę do Najdroższej Krwi Chrystusa. W dolnym kościele o godz. 16:30 zostanie odmówiony Różaniec do Krwi Chrystusa, a o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z siostrą. Będzie również możliwość nabycia u siostry książki o tej tematyce i Różańce.

Za tydzień składka przeznaczona jest na sprzątanie i nowe inwestycje.

Trwają zapisy na drugi autokar na spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod Krzyżem”. Zapisy w niedzielę w sali nr 7 i 12, można zapisać się także telefonicznie, numer telefonu na plakacie w gablocie i na sklepiku.

Zapraszamy chętną młodzież z klasy 7, 8 wraz z rodzicami w dniu 18.09 o godz. 19:00 na spotkanie informacyjne odnośnie alternatywnej formy przygotowania do sakramentu bierzmowania   Więcej informacji na spotkaniu.

Chór Chłopięcy Pueri Cantores, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. W chórze chłopcy zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej www.puericantores.eu

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „WPIS”, „W naszej rodzinie”, „Dominika”, „Małego Gościa”, „Olę i Jasia”, „Słowo na każdy dzień”, a przede wszystkim nasz parafialny „Ślad”.

Za tydzień miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Józef Starnowski (lat 77)

+ Andrzej Basta (lat 78)

+ Marek Kołodziej (lat 61)

+ Irena Czopor (lat 86)

+ Teresa Nowacka (lat 91)

+ Janina Kozińska (lat 91)

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…