Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą – 23.06.2019 r.

Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, z okazji imienin ks. Janowi życzymy zdrowia, Bożego bł., opieki MB na dalsze lata kapłańskiego życia. 
– w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18:00 procesja eucharystyczna; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu”. Tekst dostępny na stronie parafialnej.
– w sobotę Uroczystość Piotra i Pawła, Msze św. są o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00 i 19:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.
– w niedziele zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną.

We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie w sali nr 9 – dla członków Bractwa Trzeźwości i osób zainteresowanych. Temat spotkania: „Nowe uzależnienia”. Spotkanie jest otwarte, zapraszamy.

Przypominamy, że przez okres wakacji nie ma wtorkowych Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.

W piątek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dotyczących obrotu i wynajmu nieruchomości oraz sporządzaniu odpowiednich umów. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 6-11 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę do 28 lipca w kancelarii parafialnej, a od 29 lipca zapisy w Arce Pana w Bieńczycach.

Jest jeszcze 20 wolnych miejsc na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w listopadzie br. Wylot z Krakowa. Koszt pielgrzymki 3590 zł. i 100 euro. Wszystkie informacje są na stronie parafialnej, zapisy u ks. Rafała (tel. 12 6271227)

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, WPIS” „Olę i Jasia”, „Małego Gościa”.

Z okazji rozpoczynających się wakacji i urlopów, życzymy wszystkim Parafianom zasłużonego odpoczynku fizycznego oraz odnowy duchowej.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Stanisława Liszka (lat 70)
+ Wojciech Jabłoński (lat 54)
+ Jerzy Smaga (lat 46)
+ Andrzej Bosak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…