Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 02.06.2019 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, rozpoczynamy w tym dniu modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które będą podczas Mszy św. o godz. 18:00.

– z okazji I czwartku Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę Świętą, Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 18:00 spotkanie zelatorów. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30-18:00 w górnym kościele. O godz. 18:00 Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei.

– z okazji I piątku, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 15:00 do 18:30. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca.

– w sobotę wspomnienie św. Jadwigi, królowej

W poniedziałek o godz. 19:00 w górnym kościele Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Żywego Różańca.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej

W środę od godz. 8:00 można skorzystać w kancelarii z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość. Żywy Różaniec i Koło Radia Maryja zaprasza o godz. 17:15 do górnego kościoła na Różaniec w intencji Ojczyzny i Beatyfikacji Sług Bożych.

Wspólnota Przemienienia Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Wspólnotową. A w sobotę 8 czerwca na Wigilię Zesłania Ducha Świętego na godz. 21:00. Modlitwę prowadzi ks. Jan Reczek.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 błogosławieństwo nowych ministrantów. O godz. 18:00 zapraszamy na ostatni przed wakacjami Koncert Mistrzejowicki. W koncercie „Wszak Tyś jest niezmierzone dobro …” wystąpią Chór Męski „Lutnia Krakowska” i Chór „Harfa”. A o godz. 20:15 Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do sali nr 11 na spotkanie z p. Barbarą Bubulą pt. „Świat mediów: IV czy I władza?”  

Szkoła Podstawowa nr 130 na os Oświecenia, zaprasza na akcję charytatywną pt. „Dzieci dzieciom”, która odbędzie się 5.06 (w najbliższą środę) o godz. 18:00. W programie występy uczniów, nauczycieli, kiermasz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na stypendia socjalno-naukowe dla uczniów w potrzebie.

5.06 w siedzibie Krakowskiego Związki Emerytów i Rencistów na os. Tysiąclecia 42, w godz. od 16:00 do 19:00, odbędą się bezpłatne badania słuchu.

Z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Sanktuarium Krzyża św. w Krakowie-Mogile, zapraszamy na uroczystą Mszę św., w niedzielę 9 czerwca, o godz. 18.00 w Bazylice Cystersów; po Mszy św., na placu przed bazyliką, odbędzie się koncert pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Wstęp wolny.

15.06 w naszej parafii odbędzie się Dzień Chorych. Spowiedź dla chorych od godz. 9:30. O godz. 10:00 Msza św. z sakramentem namaszczenia. Prosimy rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w transporcie osób chorych na Mszę św. Po Mszy św. Zespół Charytatywny zaprasza na herbatę i ciasto.

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki to 4-11.11.2019 r. Program pielgrzymki i wszystkie informacje możemy znaleźć na stronie parafialnej i w folderach, które są w zakrystii i przy wejściach do Kościoła. Zapisy do 9.06 u ks. Rafała.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „WPIS”, „Mały Gość” jest także nasz miesięcznik parafialny „Ślad” w którym możemy przeczytać: o kolejnych myślach św. Pawła Apostoła, św. Michale Archaniele, są nowe wieści z Timor placówki, którą wspieramy, o wierze młodego człowieka, są łamigłówki dla dzieci, a dla starszych test o JPII.

Drodzy Parafianie. Ks. Grzegorz aktualnie przebywa w Limanowej w Szpitalu na intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja zaczyna przynosić już pierwsze efekty. Nie ustajemy w codziennej modlitwie za Niego za przyczyną Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. A za tydzień w niedzielę 9 czerwca będziemy mieć także okazję wesprzeć materialnie Jego rehabilitację ofiarami do puszek po każdej Mszy św. Mamy nadzieję, że szybko wróci do nas. Dziękujemy za waszą dotychczasową modlitwę w Jego intencji, pamięć, zainteresowanie, życzliwość, oddaną krew, a także waszą ofiarność. Składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Niech dobry Bóg hojnie Was za to dobro wynagrodzi.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Stanisław Gaura (lat 66)

+ Anna Stabach (lat 87)

+ Mieczysław Patrylak (lat 73)

+ Stanisław Bugajski (lat 79)

+ Antoni Mróz (dziecko)

+ Stefan Kaptyna (lat 76)

+ Ludwika Stożek (lat 80)

+ Franciszek Macheta (lat 82)

+ Marcin Ostrowski (lat 49)

+ Czesław Goc

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …