Menu Zamknij

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną – 26.05.2019 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na sprzątanie naszego Kościoła.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00, na os. Oświecenia przy kapliczce o godz. 19:15.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

w piątek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych z procesją.   

– w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika, rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych, to także I sobota miesiąca z tej racji Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z Kółka Różańcowego. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych z Komunią Świętą. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. 

– w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 rocznica I Komunii Św. Dzieci mogą skorzystać ze spowiedzi codziennie podczas Mszy św.  

W poniedziałek o godz. 10:00 i 12:30 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych badań układu kostnego. Więcej informacji i zaproszenia na badania do odbioru u wolontariuszy przed Kościołem.  

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość i pomoc.

We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za uzależnionych o łaskę wyjścia z nałogu. Po Mszy św. spotkanie w sali nr 9 – temat spotkania: „Nowe uzależnienia”. Spotkanie jest otwarte, zapraszamy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać dzieciom za wielkopostne ofiary składane do skarbonek. Kwota 1030 zł, 5 euro została przekazana potrzebującej rodzinie z naszej parafii.    

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek Stowarzyszenie Niewidomych KOS, którzy organizują terapię i rehabilitację osób niewidomych.

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki to 4-11.11.2019 r. Program pielgrzymki i wszystkie informacje możemy znaleźć na stronie parafialnej i w folderach, które są w zakrystii i przy wejściach do Kościoła. Zapisy do 9.06 u ks. Rafała tel.  (12) 627 12 27  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Mały Gość”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Izabela Skowyra (lat 79)

+ Teresa Forma (lat 64)

+ Włodzimierz Stachurski (lat 77)

+ Zdzisława Białończyk (lat 90)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …