Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 19.05.0219 r.

Dziś przedstawiciele Wspólnot Parafialnych zbierają przy wyjściach z kościoła ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00, na os. Oświecenia przy kapliczce o godz. 19:15.

Z kalendarza liturgicznego:

w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– w sobotę o godz. 9:00 w katedrze na Wawelu święcenia prezbiteratu, otoczmy naszą modlitwą nowych kapłanów

– w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii Św. dla uczniów ze SP 85 (spowiedź dla dzieci I komunijnych oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9:00).

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie z p. Michałem Drewnickim, w środę po Mszy św.
o godz. 18:00 sali nr 7.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji: o uzdrowienie duszy i ciała. Mszy św. będzie przewodniczył o. Józef Witko. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

W piątek w dolnym Kościele o godz. 18:00 spotkanie przed wyjazdem na pielgrzymkę do Włoch.

Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne, naukowe, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej www.darna100.pl

Siostry Augustianki zapraszają młodzież do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum św. Rity
w Krakowie oraz na dzień otwarty, który odbędzie się 23 maja o godz. 17:00.

Katolicka Szkoła Podstawowa Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie na os. Kościuszkowskim 2a, zaprasza na DNI OTWARTE: 25 maja od 12:00-15:00., oraz 5 czerwca od 18:00-20:00.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „W naszej rodzinie”. W kiosku można nabyć książki „Patron dobrej spowiedzi”, „Pisma duchowe”, „Żywot św. brata Gerarda”

+ Danuta Gawełda (lat 71)

+ Józef Stręk (lat 60)

+ Stanisław Wosik (lat 80)