Koncert Pasyjny

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 rozpocznie się Koncert Pasyjny Stabat Mater, realizowany w ramach cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne. Wykonawcami będą studenci akademii muzycznych w Poznaniu i Gdańsku oraz absolwenci krakowskich szkół muzycznych: Magdalena Sowińska – sopran, Aniela Mańkowska – mezzosopran, Marta Gadzina – I skrzypce, Weronika Bagniewska – II skrzypce, Maria Magdalena Wożniak – altówka, Ignacy Krzemiński-Iwan – wiolonczela, Igor Torbicki – basso continuo pod dyrekcją Kingi Kordeczka.

Dobór programu pozwala na rozważanie męki Jezusa Chrystusa oczami Jego Matki. Podczas koncertu będzie można wsłuchać się w różnorodną interpretację boleści nie tylko Maryi, Matki Jezusa w kompozycji Stabat Mater autorstwa Giovanna Battisty Pergolesi.

Kierownikiem artystycznym cyklu jest Marek Walczak.

Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne: Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.