Menu Zamknij

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31.03.2019 r.

 • Dziś po Mszy św. o godz. 8:00; 11:00; 13:00; 17:00 Oaza zaprasza na przedstawienia pt.: „Król wschodzącego słońca” doceńmy trud i zaangażowanie naszej młodzieży.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje w każdą niedzielę do końca kwietnia w godz. od 9:00 – 11:00 w sali nr 7 druki PIT celem przekazania 1% na Fundację Nasza Przyszłość.

Z kalendarza liturgicznego:

– z okazji I czwartku Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza
o godz. 15:00 na Mszę Świętą, Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz.18.00 spotkanie zelatorów.

Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30 – 18:00 w górnym kościele.

z okazji I piątku zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 15.00 do 18:30. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca. Z racji I Piątku nie ma Drogi Krzyżowej o godz. 16:00 

w piątek Droga Krzyżowa:

dla dorosłych o godz.: 8:00 i 17:00

dla młodzieży i studentów o godz.: 18:30

z okazji I soboty Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z kółka różańcowego i róże różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych z przedświąteczną spowiedzią i Komunią Świętą. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.  

 • W kościele są wystawione puszki, do których można składać ofiary na dekorację i kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać za te ofiary.
 • W poniedziałek Msza św. dla Żywego Różańca o godz. 19:00 z Adoracją do godz. 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza na wtorkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 – 20:00 do dolnego kościoła.
 • Żywy Różaniec i Koło Radia Maryja zaprasza w środę o godz.: 17:15 do górnego kościoła na Różaniec w intencji Ojczyzny i Beatyfikacji Sług Bożych ks. Józefa Kurzeji i Pauliny Jaricot (czyt. Żarikot)  
 • Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic 6 kwietnia o godz. 15:30  
 • W niedzielę 7 kwietna będziemy gościć w naszej parafii Kawalerów Maltańskich którzy po Mszach św. będą zbierali ofiary na Misję Medyczną „Lekarze w Afryce” prowadzoną przez Nich i Fundację Dobroczynności Lekarskiej.  
 • Wspólnota Osób Niepełnosprawnych HEPUSIE rozprowadza dziś Paschaliki na stół Wielkanocny. Ofiarami wspieramy ich wspólnotę i CARITAS.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy 12 kwietnia po Mszy o godzinie 20:00 Uczestnicy w ciszy i modlitwie przez całą noc rozważają stacje Drogi Krzyżowej. Z Mistrzejowic wychodzi 7 tras. Więcej informacji na www.edk.org.pl oraz na Facebooku EDK – Mistrzejowic.
 • Amatorska Grupa Teatralna „Trzy Pokolenia” zaprasza w sobotę 6.04 o godz. 19:00, 7.04 o godz. 12:00 i 18:00 oraz 13.04 do dolnego kościoła na przedstawienie pt. „Świadkowie Męki Chrystusa”.
 • Spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 8 kwietnia wyjątkowo w poniedziałek po Mszy o 18:00
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Akademickiej Drodze Krzyżowej która odbędzie się 7.04 o godz. 20:30 w Kościele św. Anny, a zakończy pod Oknem Papieskim.  
 • W przyszłą niedzielę w sali nr 12 od godz. 19:00 do 20:00 ks. Rafał przyjmuje 3 wpłatę na pielgrzymkę do Włoch.   
 • W dniach 29 i 30 marca nasza parafia uczestniczyła w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Caritas Polska. W zbiórce wzięło udział 121 wolontariuszy ze szkół podstawowych i średnich, 40 osób dorosłych oraz lektorzy i młodzież oazowa z naszej parafii. Pragniemy podziękować Opiekunom i Wolontariuszom z poszczególnych szkół:

– Pani Barbarze Biernat z Wolontariuszami z Zespołu Szkół Poligraficzno- Medialnych.

– Pani Małgorzacie Kozioł z Wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 77 z Oddziałami Integracyjnymi im św. Maksymiliana M. Kolbe.

– Pani Katarzynie Zębala z Wolontariuszami ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 130.

 – Księdzu Michałowi Mleczek z Wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 126.

– Paniom Magdalenie Kaweckiej i Marcie Smolarczyk z Wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 85.

– Wolontariuszom z Zespołu Szkół Salezjańskich z Osiedla Piastów 34, lektorom i młodzieży oazowej z naszej parafii oraz wszystkim osobom dorosłym, które włączyły się w tę szlachetną akcję potrzebującym pomocy i wsparcia.

Szczególnie gorąco dziękujemy kierownictwu i personelowi sklepów: Biedronka- os. Bohaterów Września, Biedronka- os. Oświecenia, ZIKO – os. Piastów, Lewiatan- os. Złotego Wieku19/20, Lewiatan- os. Złotego Wieku 14 Lewiatan- os. Tysiąclecia 15, Auchan – os. Tysiąclecia za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki oraz okazaną życzliwość i pomoc.

 • Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „WPIS”.     
 • Można kupić miód z Podobina.  
 • W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Józef Błaszczyk (lat 81)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …