Menu Zamknij

Koncerty Mistrzejowickie 17.03.2019 r.

„Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego zaliczane są do ponadczasowych dzieł muzyki poważnej. To cykl czterech koncertów skrzypcowych, które A. Vivaldi nazywany często malarzem natury, wydał w 1725 roku w Amsterdamie. Ukazał w nich pełne bogactwo życia wiejskiego m. in. Radość, żniwa, polowanie, burze, śpiewy ptaków. Jest to muzyka, będąca esencją włoskiego baroku z pełną paletą muzycznych barw, zachwycająca niezwykłą wirtuozerią i niebywałymi środkami wyrazu.

Wykonawcami koncertu byli: Paulina Tkaczyk – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Gizbert – Studnickiej. Swoje umiejętności rozwijała na wielu mistrzowskich kursach klawesynowych i fletowych w Polsce i za granicą. Kamil Skicki to absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie skrzypiec prof. Danczowskiej. Jako młody skrzypek był finalistą i laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów skrzypcowych.

Oprac. Wiesława Wykurz