Menu Zamknij

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

Dziś przeżywamy w Kościele tzw. Niedzielę „Ad Gentes” czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Składkę na ten cel przekażemy w niedzielę 24 marca  

Dziś przedstawiciele Wspólnot parafialnych zbierają przy wyjściach z kościoła ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

Zapraszamy dziś na koncert Mistrzejowicki, który odbędzie się w dolnym Kościele o godz. 18:00. W programie koncertu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego na klawesyn i skrzypce.

Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, jest to dzień imienin naszego ks. prałata Józefa Łuszczka o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji, pamiętajmy także o Nim w naszych modlitwach.

w piątek Droga Krzyżowa:

dla dzieci szkolnych o godz.: 16:00

dla dorosłych o godz.: 8:00 i 17:00

dla młodzieży i studentów o godz.: 18:30

– w Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację do ciemnicy i Bożego Grobu.

Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza na wtorkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 – 20:00 do dolnego kościoła.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę na Drogę Krzyżową na godz. 19:00 do dolnego kościoła.

W środę 20 marca w naszej parafii odbędzie się Msza św. o godz. 18.00 w ramach pielgrzymowania do tak zwanych kościołów stacyjnych. Nabożeństwo stacyjne poprowadzi bp Janusz Mastalski. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższy czwartek zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę z udziałem ks. abp Marka Jędraszewskiego pod nazwą „Dialogi”. Katecheza będzie poprzedzona Mszą św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji o godz. 19.00 (a nie o 18.00 jak zazwyczaj). O godz. 20:15 katecheza z arcybiskupem, której temat brzmi: „Co robić, kiedy dziecko nie chce chodzić do kościoła?”. Istnieje możliwość zadania pytań ks. Arcybiskupowi. Skrzynka pytań jest wystawiona od dzisiaj do środy w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18:30 w sali nr 8

Oaza zaprasza w niedziele 31 marca na przedstawienie: „Król wschodzącego słońca”. Przedstawienie odbędzie się w dolnym kościele po Mszach o godz. 8:00; 11:00; 13:00; 17:00    

Zwolniło nam się 5 biletów na Tradycyjne Misterium Męki Pańskiej do Cieszyńskiego Teatru – 11 kwietnia. Zapisać się można i opłacić wyjazd dziś po każdej Mszy św. w zakrystii lub w środę po Nowennie w sali nr. 12. Koszt 75 zł.

Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na pielgrzymkę w dniach 17-18 maja 2019 r. do Krasnobrodu oraz Radecznicy, miejsc objawień św. Antoniego w Polsce. Więcej informacji i zapisy dziś po każdej Mszy św. i w środę po nowennie w sali nr 12 lub u ks. Przemysława.  

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 148 informuje, że do 28 marca można jeszcze zapisać dziecko do przedszkola. 19 marca można zwiedzać przedszkole przy kościele i na os. Tysiąclecia 37. Więcej informacji na plakatach i stronie szkoły.

Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 77 na os. Złotego Wieku 36 zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę 23 marca w godz. od 10:00 do 12:00

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 85 na os. Złotego Wieku informuje, że od 1 do 29 marca trwa rekrutacja elektroniczna do oddziału przedszkolnego i klas I.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „WPIS”, „Mały Gość”, „Głos o. Pio”. Przy wejściach do Kościoła jest bezpłatny nr „Miłujcie się”.

Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu od 31 marca do 3 kwietnia. Więcej informacji na stronie parafii, plakatach i ulotkach przy drzwiach wejściowych do Kościoła.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Zofia Mystek (lat 65)

+ Tadeusz Pietruszka (lat 71)

+ Bronisława Woźniak (lat 85)

+ Józef Wojtusik (lat 76)

+ Paweł Szczygłowski (lat 37)

+ Krystyna Osadcow (lat 91)  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …