Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

Od dziś do poniedziałku wizytację kanoniczną w naszej parafii przeprowadza bp Damian Muskus, który udziela naszej młodzieży Sakrament Bierzmowania, a także spotka się z poszczególnymi grupami

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Nie lękajcie się!

Wyjątkowo dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:30

Ksiądz Zbigniew Lenart misjonarz z Kazachstanu dziękuje za złożone ofiary na cele misyjne. Złożyliście ofiary w kwocie 22,500 zł, 2000 forintów, 40 kun, 2 euro i 1 dolara.

Przy ołtarzu św. Jana Chrzciciela można wpisywać soje przyrzeczenia abstynencji do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Z kalendarza liturgicznego:

w piątek Droga Krzyżowa:

dla dzieci szkolnych o godz.: 16:00

dla dorosłych o godz.: 8:00 i 17:00

dla młodzieży i studentów o godz.: 18:30, zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie pasyjnym

– w przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym już normalnie o godz. 16:00

W niedzielę 17.03 przedstawiciele Wspólnot parafialnych będą zbierali przy wyjściach z kościoła ofiary na sprzątanie naszej świątyni. W tym dniu będziemy gościć na Mszy św. o godz. 8:00 abp z Aleppo, który wygłosi Słowo Boże, na pozostałych Mszach będziemy gościć Dyrektora Seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo i zespół klerycki Lazaryści.

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu.

W poniedziałek Wspólnoty parafialne zapraszają na Msze św. na godz. 15:00 do dolnego Kościoła w intencji ks. Grzegorza.

W środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym na godz. 19:00 do dolnego kościoła.

W czwartek o godz. 18:00 Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Msze św. i Nabożeństwo do św. Maksymiliana patrona naszej parafii, również będziemy się modlić za ks. Grzegorza.

Pan Tomasz Krawczyk nasz organista zaprasza: Osoby młode, chcące włączyć się w śpiew podczas Triduum Paschalnego na spotkanie w najbliższą środę do sali nr 14 o godz. 20:00

Zapraszamy na koncert Mistrzejowicki, który odbędzie się w dolnym Kościele w niedzielę 17.03 o godz. 18:00. W programie koncertu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego na klawesyn i skrzypce.

Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na pielgrzymkę w dniach 17-18 maja 2019 r. do Krasnobrodu oraz Radecznicy, miejsc objawień św. Antoniego w Polsce. Więcej informacji i zapisy dziś po każdej Mszy św. i w środę po nowennie w sali nr 12 lub u ks. Przemysława.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Mały Gość”, „Głos o. Pio”.

+ Marek Gierula (lat 56)

+ Elżbieta Górecka (lat 73)

+ Marianna Chmiela (lat 84)

+ Janina Najberg (lat 86)