Menu Zamknij

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą – 24.02.2019 r.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje w każdą niedzielę do końca kwietnia w godz. od 9:00 – 11:00 w sali nr 7 druki PIT celem przekazania 1% na Fundację Nasza Przyszłość.

Dziś o godz. 16:00 w kościele św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 odbywa się Dekanalny Dzień Skupienia Żywego Różańca.

Z kalendarza liturgicznego:

z okazji I czwartku Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę Świętą, Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30 – 18:00 w górnym kościele.

z okazji I piątku, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 15.00 do 18:30. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca

z okazji I soboty Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z kółka różańcowego i róże różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do zgłoszonych chorych z Komunią Świętą.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o Trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i ojczyźnie. Po Mszy św. spotkanie na temat uzależnień w sali nr 9 dla członków Bractwa Trzeźwości i osób zainteresowanych. Spotkania są otwarte serdecznie zapraszamy.

Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza na wtorkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 – 20:00 do dolnego kościoła. A w piątek zaprasza o godz. 19:00 do sali nr 10 na otwarte spotkanie ostatkowe z poczęstunkiem.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na Wspólnotową Modlitwę i dzielenie się Słowem Bożym.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji: o uzdrowienie duszy i ciała. Mszy św. będzie przewodniczył o. Teodor Knapczyk OFM. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 130 na os. Oświecenia 30 zapraszają Rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty, który odbędzie się 5 marca o godz. 16:30.

Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie na os Sportowym 28, która kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na dzień otwarty w dniach 2 i 16 marca. Więcej informacji na plakatach i stronie szkoły.

Żywy Różaniec zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach w dniu 6 kwietnia o godz. 18:00. Wyjazd o godz. 16:00. Koszt 25 zł. Zapisy u pani Katarzyny Cichy dziś po Mszy o 8:00 i w Środę po Nowennie w sali nr. 12.

Rycerstwo Niepokalanej wraz z ks. Rafałem zaprasza na Tradycyjne Misterium Męki Pańskiej do Cieszyńskiego Teatru 11 kwietnia tj. czwartek wyjazd ok godz. 13:00. Misterium trwa ok 3 godzin. Zostało kilka wolnych biletów. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w środę po Nowennie w sali nr. 12. Koszt 75 zł.

W przyszłym tygodniu będziemy gościć w naszej parafii wędrownego kaznodzieję o. Zbigniewa z Kazachstanu z grupy neokatechumenalnej, który będzie głosił u nas Słowo Boże i zbierał ofiary przed Kościołem na potrzeby misyjne.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Mały Gość”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Władysława Baś (lat 85)

+ Danuta Rapacz (lat 51)

+ Maria Ziętara (lat 72)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …