Menu Zamknij

Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą – 17.02.2019 r.

Dziś przypada 77 rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbego.
W więzieniu na warszawskim Pawiaku zachęcał innych uwięzionych do ufności, nadziei i modlitwy. Za mężne wyznawanie wiary i przyznawanie się do Chrystusa, o. Maksymilian był bity i poniżany przez strażników więziennych. Warto w dniu dzisiejszym w sposób szczególny prosić Boga za przyczyną Patrona naszej parafii o silną i żywą wiarę dla siebie i tych którzy ją stracili.

Dziś przed kościołem po każdej Mszy św. kwestują siostry sercanki, które prowadzą w Krakowie bursę dla dziewcząt. W imieniu sióstr dziękujemy wam za materialne wsparcie prowadzonej przez nich bursy.

Ksiądz proboszcz zaprasza dziś o godz. 16:00 na spotkanie duszpasterskie Radę Parafialną.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje w każdą niedzielę do końca kwietnia w godz. od 9:00 – 11:00 w sali nr 7 druki PIT celem przekazania 1% na Fundację Nasza Przyszłość.

 Z kalendarza liturgicznego:

 w piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła

w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza na wtorkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 – 20:00 do dolnego kościoła.

W środę od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość i pomoc.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza
w środę o godz. 19:00 do dolnego kościoła na Mszę Świętą wszystkich swoich członków, sympatyków, parafian na uwielbienie Ducha Świętego.

Konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych
w piątek o godz. 18:30 w sali nr 8.

W przyszłą niedzielę 24 lutego będziemy gościć w naszej parafii o. Roberta z Żytomierza z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie, który będzie głosił u nas Słowo Boże i zbierał ofiary przed Kościołem. W jego imieniu już dziś dziękujemy za waszą ofiarność.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 126 na os. Tysiąclecia 57 zapraszają Rodziców i przyszłych pierwszoklasistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się 5 marca o godz. 17:00. Więcej informacji na stronie szkoły i plakatach.

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr. 6 w Krakowie, przy ul. Ptaszyckiego 9 w Nowej Hucie serdecznie zapraszają dzieci wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 20 lutego od godz. 16:30. Więcej informacji na plakatach i stronie szkoły.

Żywy Różaniec zaprasza na Misterium Meki Pańskiej w Myślenicach w dniu 6 kwietnia o godz. 18:00. Wyjazd o godz. 16:00. Koszt 25 zł. Zapisy u pani Katarzyny Cichy dziś po Mszy o 8:00 i w Środę po Nowennie w sali nr. 12.

Rycerstwo Niepokalanej wraz z ks. Rafałem zaprasza na Tradycyjne Misterium Męki Pańskiej do Cieszyńskiego Teatru 11 kwietnia. Kto był na jasełkach to wie, że warto tam pojechać. Aktorzy prowadzą nas ścieżkami wydarzeń z historii zbawienia, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. Istotnym walorem przedstawienia jest muzyka Wojciecha Kilara. Misterium trwa ok 3 godzin. Zostało nam tylko 17 wolnych biletów. Zapisy po każdej Mszy św.
w zakrystii i w środę po Nowennie w sali nr. 12. Koszt 75 zł.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Mały Gość”, można jeszcze nabyć Ewangelię na każdy dzień – by żyć Słowem Bożym.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Irena Medoń (lat 76)

+ Jerzy Kądziołka (lat 62)

+ Stefan Piechnik (lat 72)

+ Jadwiga Czarnomys (lat 70)

+ Stanisława Radzięta (lat 92)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …