Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie 20.01.2019 r.

Dzisiaj przedstawiciele Wspólnot parafialnych zbierają ofiary do puszek na sprzątanie Kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarę wkładają swoją cząstkę w piękno i czystość naszego Kościoła. 

Rozpoczynający się w Kościele tydzień jest poświęcony modlitwie o jedność wśród chrześcijan. Pamiętajmy, zwłaszcza w tym tygodniu o modlitwie w intencji podzielonego Kościoła Chrystusowego, aby nadszedł czas, kiedy wszyscy ochrzczeni będą rzeczywiście stanowić jedną Owczarnię Chrystusową.

W poniedziałek Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy w tych dniach o tych, którym zawdzięczamy życie naszych Rodziców oraz nierzadko przekaz żywej wiary w Boga. 

Kalendarz Liturgiczny:  

  • w poniedziałek: św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek: św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek: nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto
  • w sobotę: św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów 

W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w dolnym kościele odbędzie się Koncert kolęd połączony ze wspólnym kolędowaniem, na który zaprasza młodzież z naszej parafii.

Stowarzyszenie „Odrodzenie” zaprasza  w 65 rocznicę święceń kapłańskich o. Leona Knabita w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16:00 do Dolnego Kościoła. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w bunkrze.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Czesław GRYBICZ, + Zdzisława OPOZDA, + Jolanta KIĘDRA-WCISŁO  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …