Menu Zamknij

III Niedziela Adwentu 16 XII 2018

Dzisiaj o godz. 20:00 w dolnym kościele rozpoczynają się Rekolekcje Akademickie dla studentów, absolwentów i młodzieży starszej, które poprowadzi ks. Daniel Woźniak (misjonarz z Ukrainy). Plan i temat Rekolekcji Akademickich jest dostępny w internecie na stronie parafialnej (Zakładka boczna: „DA” – Studenci).
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.
W okresie Adwentu Roraty są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 6:00 (dla dorosłych) oraz o godz. 17:00 (dla dzieci).
 
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny są do nabycia w każdą niedzielę po Mszach świętych w sali nr 12.
Również świece adwentowe na stół wigilijny są rozprowadzane przy wyjściach z kościoła. Ofiarą za świece wspieramy dzieła CARITAS oraz wspólnoty: „Hepusie” i „Maksymilianum” z naszej parafii.
Oaza młodzieżowa z naszej parafii po Mszach świętych przy wyjściach z kościoła rozprowadza sianko na stół Wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje wakacyjne.
                    
SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA:
 
W tym tygodniu okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej będzie w następujących dniach: 
 
Wtorek: 19:00 – 20:00 (dla studentów i młodzieży starszej)
Środa – Piątek: 8:00 – 9:00; 16:00 -18:00
Sobota: 8:00 – 10:00; 10:30 – 11:00; 14:30 – 16:30; 17:00 – 18:00  
 
Odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą miały miejsce w najbliższą sobotę (22 XII) od godz. 11:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
 
► Od poniedziałku w górnym kościele w kaplicy św. Jadwigi Królowej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawione przyniesione przez harcerzy Światło Betlejemskie, które można przy pomocy swoich zniczy odpalać i zanieść do swoich domów.
► We wtorek od godz. 8:00 odbędą się bezpłatne porady prawne w kancelarii parafialnej.
► W czwartek podczas Mszy świętej od godz. 18:00 w dolnym kościele będziemy się modlić w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei.
► Zespół Charytatywny działający w naszej parafii dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w Ogólnopolska Zbiórkę Żywności w dniach 7-8 XII. W zbiórce wzięło udział 117 uczniów z gimnazjów i szkół średnich oraz 33 osoby dorosłe. W czasie zbiórki zebrano 2688 kg. artykułów żywnościowych na kwotę 19.768 zł. Żywność otrzymało 600 osób z naszej parafii (zob. Informacja Zespołu Charytatywnego – osobna kartka).
► 28 grudnia br. o godzinie 19:00 w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, odbędzie się w naszej świątyni koncert Kapeli Hanki Wójciak pt. „Hej Malućki, Malućki..”.
Wstęp za bezpłatnymi zaproszeniamiktóre można odbierać od 12 grudnia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1). Wydarzeniu, jak zawsze, będzie towarzyszyła kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie-Nowej Hucie.

► Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”, „Miłujcie się !” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” i „Olę i Jasia”.