Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 19.11.2023

Dzisiaj o godz. 17.00 Msza dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. 

W miniony czwartek Siostra Krystyna, posługująca w naszej parafii obchodziła Złoty Jubileusz Ślubów Zakonnych.  Z tej racji składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkich potrzebnych łask do wzrostu wiary, nadziei i miłości na drodze powołania zakonnego.   

W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. 

We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. 

W środę wspomnienie św. Cecylii. 

W czwartek wspomnienie św. Klemensa I papieża. Po Mszy Św. o godz. 15.00 spotkanie zelatorów w sali nr 12. Na Mszy Św. o godz. 18.00 wraz z Odnową w Duchu Świętym modlimy się o zdrowie duszy i ciała oraz rozważamy kolejne błogosławieństwa ewangeliczne. 

W piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Po Mszy Św. o godz. 15.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo Trzeźwości. 

W sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Od godz. 10.00 do 13.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych, gdzie rozpoczniemy dziecięcą akcje charytatywną. Prosimy na spotkanie przynieść nożyczki i klej Magik. 

Wielu naszych rodaków, w tym siostry Służebniczki pracują na misjach. Ich praca została ukazana w formie kalendarza, który można nabyć wychodząc z kościoła. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom. 

Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza na Mszę Świętą i wykład 19 listopada na godz. 16.00 do dolnego kościoła. 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i w piątek od 8:00 do 9:00 oraz od 16:00 do 18:00.  

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Głos o. Pio, Trwajcie w miłości, Mały Gość, Staś. 

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 -17.00 pod nr telefonu: 601983672.

W przyszłą niedzielę zbiórka z racji dnia ubogich. Za ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. 

25 i 26 listopada w par. MB Częstochowskiej na Szklanych Domach organizowany jest Weekend Muzyki Kościelnej. W programie sympozjum, nieszpory oraz koncert Chóru Bazyliki Grobu Pańskiego z Miechowa. Szczegóły na stronie internetowej 

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

  • Anna Karaś (lat 71)
  • Barbara Hanzel-Garbarz (lat 65)
  • Adam Sokołowski (lat 82)
  • Helena Poliszczuk (lat86)
  • Jacek Szymczyk (lat 55) 
  • Edward Mikunda (lat 79)