Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 10.09.2023

Dzisiaj po Mszach Świętych możemy wesprzeć fundację Doctors Arfica.

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. O godz. 17.00 w dolnym kościele bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która przygotowywała się w grupie Postcresima. 

W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma oraz wrześniowe nabożeństwo fatimskie. Program modlitewny tego dnia będzie następujący: 17.15 pokutny różaniec fatimski połączony z medytacją fatimską, następnie Msza Święta a po Niej procesja światła wokół kościoła zakończona Nowenną do MBNP i Apelem Jasnogórskim. Na procesje prosimy przynieść świece.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po każdej Mszy Świętej, w przedsionku przy krzyżu Sługi Bożego Ks. Józefa Kurzei, odmówimy akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza o godz. 18.00 na Msze Świętą połączoną z nowenną do św. Maksymiliana Patrona naszej parafii. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne Arcybractwa SH NSPJ.   

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. 

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. 

Uczniowie, którzy chodzą poza naszą parafią do szkoły, a chcą przygotowywać się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania, zapisują się w kancelarii parafialnej od 11 do 15 września.

W niedzielę 17 września na Mszy Świętej o godz. 17:00 dzieci z klas III wraz z Rodzicami rozpoczynają oficjalne przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej katecheza dla Rodziców w górnym kościele oraz próba śpiewu dla dzieci w dolnym kościele. 

Wraz z początkiem września przypominamy o dziecięcych i młodzieżowych grupach parafialnych, z których warto skorzystać, troszcząc się o religijne wychowanie przyszłego pokolenia wierzących. I tak:

– spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w środy o godz. 19:00 w zakrystii.
Pierwsze spotkanie 20.09.
– próby scholki są w niedziele o godz. 9:30 w sali nr. 10. Zaczynamy 24.09.
– Oaza Dzieci Bożych jest w soboty raz w miesiącu. Wrześniowe spotkanie będzie 23.09, w godz. 10:00-13:00 w sali nr. 10.
– Oaza Młodzieżowa spotyka się co piątek o godz. 19:00 również w sali nr. 10. Pierwsze spotkanie 15.09.
– spotkania Dziecięcego Kółka Różańcowego są w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 w dolnym kościele.
– młodzież i studentów zapraszamy od października na niedzielne Msze Święte z kazaniem dla młodych o godz. 19:00. 

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Głos Ojca Pio, Mały Gość, Staś. W kiosku można nabyć Katechizm Kościoła Katolickiego. 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i piątek od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 – 18.00. 

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 -17.00 pod nr telefonu: 601983672 oraz stacjonarnie w kancelarii parafialnej 13 września od 16.00 – 17.00. 

Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 17 września.  

Są jeszcze wolne miejsca na czuwanie z 29 na 30 września w Częstochowie. Zapisy w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.00 i po nowennie do MBNP. 

W przyszłą niedzielę składka na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje. Za ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Dziś można nabyć miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

  • Stanisław Karwala (lat 86)
  • Ewa Huczkowska (lat 77)
  • Paweł Masłowski (lat 53)
  • Andrzej Papież (lat 80)
  • Adam Szczygieł (lat 93)