Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą – 03.09.2023

Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
Jest to dzień imienin Księdza Grzegorza, z tej racji składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego potrzebnych do realizacji swojego powołania a Matka Boża niech otoczy opieką podczas trudnych dni, a posługa kapłańska przynosi same radości.

W poniedziałek wspomnienie błogosławionych dziewic Marii Kanuty i towarzyszek. O godz. 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolno – katechetycznego dla nauczycieli, katechetów, dzieci i ich rodziców. O godz. 19.00 Żywy Różaniec zaprasza na Msze Świętą i różańcowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

W czwartek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego. O godz. 18.00 Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. 

W piątek święto Narodzenia NMP. 

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczyna się w poniedziałek 4 września o godz. 19.30 w sali nr 8. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Uczniowie z klas VIII uczęszczający do szkół na terenie naszej parafii, na przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapisują się w szkole u swojego katechety podczas lekcji. Uczniowie, którzy chodzą poza naszą parafią do szkoły, a chcą przygotowywać się w naszej parafii, zapisują się w kancelarii parafialnej od 11 do 15 września. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców w niedzielę 24 września o godz. 19.00. Kandydat do bierzmowania musi w każdą niedziele uczestniczyć we Mszy Świętej, regularnie przystępować do sakramentu pokuty, aktywnie uczestniczyć w katechezie szkolnej i parafialnej oraz swoją postawą starać się być świadkiem wiary w Boga.  

W sobotę pielgrzymka do sanktuarium MB w Dębowcu. Wyjazd z parkingu przed kościołem bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 6.30. 

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć fundację Doctors Arfica. 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i piątek od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 – 18.00. 

Arcybractwo SH NSPJ zaprasza na Diecezjalny Dzień Skupienia 9 września w kościele
św. Brata Alberta w Krakowie na os. Dywizjonu 303. Szczegółowy plan w gablocie bractwa. 

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 -17.00
pod nr telefonu: 601983672 oraz stacjonarnie w kancelarii parafialnej 13 września od 16.00 – 17.00. 

Chrześcijańskie Braterstwo osób chorych i niepełnosprawnych serdecznie dziękuje za wsparcie działalności i pomoc w organizacji rekolekcji. Zebrano 13 036 zł i 5 euro.  

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, WPIS, Niedzielę, Głos Ojca Pio, Mały Gość, Staś, Trwajcie w miłości, Misyjne drogi. 

Za ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Za tydzień miód z Podobina. 

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

    • Karol Gacek (lat 86) 
    • Teofil Gracz (lat 94)
    • Jan Makuta (lat 91) 
    • Robert Bizoń (lat 57)