Menu Zamknij

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą – 15.01.2023 r.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego. 

W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. O godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Ks. Józefa Kurzei z odczytaniem próśb i podziękowań Panu Bogu za wstawiennictwem naszego pierwszego proboszcza. Prośby i podziękowania za przyczyną Sługi Bożego możemy składać, w Dolnym Kościele przy krzyżu „Serca Sercu”, a także w krypcie, która będzie otwarta od poniedziałku do piątku.  

W piątek wspomnienie św. Sebastiana. 

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki. W tym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia Siostrze Agnieszce, prosząc dla Niej o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski na każdy dzień wzrastania w wierze, nadziei i miłości. Pamiętajmy w naszych modlitwach też o naszych Babciach

W niedzielę 22 stycznia Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza na pielgrzymkę do grobu św. Rafała Kalinowskiego w Czernej k. Krzeszowic w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Zapisy w zakrystii. O godz.18.00 w Dolnym Kościele jasełka przygotowane przez młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych wyjeżdzających do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Wstęp wolny – pozyskane ofiary zostaną przekazane na dofinasowanie wyjazdu.  

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Wpis, Głos Ojca Pio, Mały Gość, Staś. 

Nasza parafia organizuje w ferie rekolekcje dla dzieci z kl. 3-5 w terminie od 09.02-11.02. W programie m.in. wycieczka na Śnieżnicę, gra terenowa oraz wyjazd na Podhale na sanki. Koszt: 80 zł. Więcej informacji u ks. Jana Pawła. Zapisy w zakrystii. 

Porady prawne można uzyskać w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 -17.00 pod nr telefonu: 601983672. 

Chór Opery Krakowskiej zaprasza na koncert „Pierwsza Kolęda” 27 stycznia (piątek) o godz. 18.30 w Operze Krakowskiej (Antresola). Cena biletu 40/50 do nabycia w kasie opery. 

Za złożone ofiary na utrzymanie naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Ryszard Tama (lat 55), Lidia Bieniek (lat 74), Iwona Papla (lat 58)