XXXII Niedziela Zwykła 11 XI 2018

Dzisiaj obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.
Otoczmy szczególnie dzisiaj naszymi modlitwami naszą Ojczyznę i tych, którzy oddali za nią swoje życie.

Chór Żeński CM Triada II, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 126 pod opieką artystyczną Piotra Banasiaka, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, zapraszają na koncert pieśni patriotycznej pt. „Z pieśnią przez wieki”, który odbędzie się o godz. 18.00 w dolnym kościele.

Kalendarz Liturgiczny:
– poniedziałek: św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– wtorek: świętych pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;
– sobota: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

► Podobnie jak w latach ubiegłych, modlitwy za zmarłych z Wypominków Rocznych będą odmawiane przez cały rok: od soboty wieczór przez całą niedzielę (w cyklu rotacyjnym). Grafik z rocznym planem Wypominek Rocznych jest dostępny w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
W miesiącu listopadzie za zmarłych z Wypominków Jednorazowych odmawiamy różaniec w dni powszednie o godz. 17.30.

► We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9.

► W czwartek o godz. 18.00 w dolnym kościele Msza święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei.

► W przyszłą niedzielę z okazji Światowego Dnia Ubogiego, po Mszach świętych zbiórka do puszek na ubogich. W związku z tym zbiórka na sprzątanie kościoła będzie przesunięta na 25 XI.

► Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło”.

► W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
+Leokadia LITWIN-BIEDROŃ.