Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 20.11.2022 r.

Trwa miesiąc listopad, czas szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od wszelkich grzechów i kar czyśćcowych. Wypominki jednorazowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad wraz z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30 i roczne – przez cały rok przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 7.30, 12.30, 16.30 i 18.30 oraz w soboty o godz.17:30. Wypełnione czytelnie kartki możemy jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej otwarcia.

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP

We wtorek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki Kościelnej. Z tej okazji składamy serdecznie życzenia Panu Organiście oraz tym wszystkim, którzy włączają się w śpiew w naszej parafii. 

W środę wspomnienie św. Klemensa. O godz. 19.15 w Dolnym Kościele Msza Święta wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. 

W czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy. 

W piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Po Mszy Świętej o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w intencji zmarłych duszpasterzy trzeźwości, członków Bractwa Trzeźwości, osób uzależnionych oraz wszystkich zmarłych.  

W przyszła niedzielę rozpoczynamy święty czas adwentu. Tegoroczne rekolekcje przez trzy kolejne niedziele wygłosi Ks. Jan Paweł Stołowski. Serdecznie zapraszamy. 

Pobłogosławione Opłatki na stół wigilijny będą do nabycia w każdą niedzielę adwentu w sali nr 12 a w tygodniu po roratach w kiosku. 

Ruch Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na rekolekcje adwentowe: Odnowić wszystko w Chrystusie – Jezus Chrystus odnowicielem modlitwy, 26 listopada na godz. 17.00 i 27 listopada na godz. 12.00 w dolnym kościele. 

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Wpis, Mały Gość, Staś. Zachęcamy do zakupu parafialnego czasopisma Ślad – koszt 5 zł.  

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i w piątek od 8:00 do 9:00 oraz od 16:00 do 18:00.

Ofiary na 31. rocznicę powstania Radia Maryja do Torunia można składać w sali nr 7 lub w kiosku parafialnym.

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 – 17.00 pod nr telefonu: 601983672. 

Kolęda w roku 2022/2023 będzie na zaproszenie. Rodziny, które chcą przyjąć Wizytę Duszpasterską mogą pobrać kartki zgłoszeniowe z przedsionka kościoła i złożyć je w zakrystii lub w czasie składki. Od przyszłej niedzieli będzie można tego dokonać również przez stronę internetową naszej parafii. 

Za złożone ofiary na cele inwestycyjne oraz sprzątanie kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Halina Pobiega (lat 61), Waldemar Wesoły (lat 63), Waldemar Przygodziński (lat 64), Stanisław Sławęta (lat 88), Stafania Śliwa (lat 90)