Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 12.11.2022 r.

Trwa miesiąc listopad, czas szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od wszelkich grzechów i kar czyśćcowych. Wypominki jednorazowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad wraz z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30 i roczne – przez cały rok przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 7.30, 12.30, 16.30 i 18.30 oraz w soboty o godz.17:30. Wypełnione czytelnie kartki możemy jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej otwarcia.

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Dzieło to można wesprzeć swoimi ofiarami do puszek a zebrane środki będą przekazane na cele grupy charytatywnej. 

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i Ojczyzny a także wraz z Wspólnotą Rycerstwa Niepokalanej polecać nasze intencje wstawiennictwu Matki Najświętszej.  Po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9 a w sali nr 8 Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.  

We wtorek wspomnienie św. Alberta Wielkiego. Po Mszy Św. o godz. 15.00 w sali nr 11 spotkanie zelatorów Żywego Różańca. 

W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Ks. Józefa Kurzei z odczytaniem próśb i podziękowań Panu Bogu za wstawiennictwem naszego pierwszego proboszcza.
Prośby i podziękowania za przyczyną Sługi Bożego możemy składać do brązowej puszki, która jest przy głównych drzwiach wahadłowych.  

W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

Od przyszłej niedzieli Służba Liturgiczna Ołtarza będzie rozprowadzać szczególne Kalendarze Parafialne na rok 2023. Motywem przewodnim będzie jubileusz 40-rocznicy konsekracji naszego kościoła. Koszt kalendarza to 15 zł, a dochód będzie przeznaczony na Służbę Liturgiczną naszej parafii, której zawdzięczamy pomysł, projekt oraz wykonanie tego dzieła.

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Wpis, Mały Gość, Staś. 

Ofiary na 31. rocznicę powstania Radia Maryja można składać w sali nr 7 lub w kiosku parafialnym. 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i w piatek od 8:00 do 9:00 oraz od 16:00 do 18:00.

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 -17.00 pod nr telefonu: 601983672 oraz stacjonarnie w kancelarii w środę 16 listopada od godz. 8.00.

W przyszłym tygodniu składka przeznaczona na sprzątanie kościoła i dokończenie rozpoczętych inwestycji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Dziś można zakupić miód z Proszowic. 

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Jolanta Szygocka (lat 55), Czesław Uryga (lat 85), Janusz Henzel (lat 87), Stanisława Cyrazy (lat 78), Irena Wilk (lat 90), Julian Górka (lat 83), Piotr Moskal (lat 58)