Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą – 6.11.2022 r.

Rozpoczęliśmy listopad, miesiąc szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Będzie to czas, kiedy polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od wszelkich grzechów i kar czyśćcowych. Wypominki jednorazowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad wraz z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30 i roczne – przez cały rok przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 7.30, 12.30, 16.30 i 18.30 oraz w soboty o godz.17:30. Wypełnione czytelnie kartki możemy jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej otwarcia.

 

W poniedziałek o godz. 19.00 Żywy Różaniec zaprasza na Mszę Świętą i czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. 

W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ połączone z tradycyjnymi wypominkami
za zmarłych. 

W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours. Dla umożliwienia pełnego wzniosłej radości przeżywania przypadającego w naszej Ojczyźnie Święta Niepodległości, Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.  

W sobotę wspomnienie św. Jozafata. 

W niedzielę 13 listopada będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Dzieło to będzie można wesprzeć swoimi ofiarami a zebrane środki będą w połowie przekazane na działania lokalnej działalności grupy charytatywnej. 

Do 8 listopada zapraszamy na tydzień modlitw za zmarłych na Batowicach. Wyjście na cmentarz o 16.20 z przed kościoła.  

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Wpis, Mały Gość, Staś. 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w środę od 8:00 do 9:00 oraz od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria będzie nieczynna. 

Porady prawne można uzyskać telefonicznie w każdy wtorek telefonicznie od 15.00 – 17.00 pod nr telefonu: 601983672 oraz stacjonarnie w kancelarii w środę 16 listopada od godz. 8.00.

Za ofiary złożone na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Za tydzień miód z Proszowic. 

Jest do odebrania łóżko szpitalne dla potrzebującej osoby. Telefon kontaktowy 698 077 340. 

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Lucjan Toch (lat 88), Zbigniew Płonka (lat 72), Bonifacy Marcińczyk (lat 84)