Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 15.05.2022 r.

Dziś w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Powołań i gościmy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w sali u źródła.

We wtorek o godz. 16:00 rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja ikony św. Rodziny. O godz. 17:00 Nabożeństwo przy ikonie, o godz. 18:00 Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji. O godz. 20:30 Różaniec i Apel Jasnogórski. W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. W tych samych godzinach możemy kontaktować się w kwestiach uzależnień pod numerem telefonu (pani Zofia tel. 511 774 748; pan Andrzej tel. 728 393 033).

W środę od godz. 8:00 – 15:00 Czuwanie przy ikonie grup parafialnych, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 15:20 Pożegnanie ikony.

W czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego życia.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

W niedzielę 22 maja o godz. 11:00 będzie Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z naszych Szkół Podstawowych. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą o wybranie innych godzin Mszy św., tak by Msza św. o godz. 11:00 mogła być tylko dla dzieci komunijnych i ich rodziców.

Prośby i podziękowania za przyczyną Sługi Bożego Józefa Kurzeji możemy składać do brązowej puszki, która jest przy głównych drzwiach wahadłowych.

4 czerwca Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje i zapisy w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 i w środy po nowennie w sali nr 12.

W dolnym kościele trwają prace renowacyjne przygotowujące go pod beatyfikację Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji. Ofiary na ten cel możemy składać do kopert, które są w przedsionkach Kościoła. Za składane ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „WPIS”, „Miłujcie się” dla dzieci „Tęcza” i „Mały gość”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Teresa Przepióra (lat 93)

+ Krzysztof Sierakowski (lat 65)

+ Krystyna Berżowska (lat 74)

+ Halina Ziąbka (lat 76)