Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną – 08.05.2022 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania Pisma Świętego. Mamy nadzieję, że Słowo Boże na stałe zagości w naszych domach i sercach.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława bp i męczennika. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie o tematyce z zakresu uzależnień w sali nr 9. Spotkania są otwarte – zapraszamy.

We wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. W tych samych godzinach możemy kontaktować się w kwestiach uzależnień pod numerem telefonu (pani Zofia tel. 511 774 748; pan Andrzej tel. 728 393 033).

W piątek o godz. 18:00 rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Na procesję prosimy przynieść świece.

W sobotę święto św. Macieja, apostoła. Po Mszy św. o godz. 18:00 nowenna do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Powołań i będziemy gościć kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

W niedzielę 15 i 22 maja o godz. 11:00 będzie Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z naszych Szkół Podstawowych. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą o wybranie innych godzin Mszy św., tak by Msza św. o godz. 11:00 mogła być tylko dla dzieci komunijnych i ich rodziców.

Prośby i podziękowania za przyczyną Sługi Bożego Józefa Kurzeji możemy składać do brązowej puszki, która jest przy głównych drzwiach wahadłowych.

4 czerwca Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje i zapisy w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 i w środy po nowennie w sali nr 12.

17 maja peregrynację ikony św. Rodziny.

Harmonogram:

o godz. 16.00 Przybycie ikony do parafii peregrynacji

o godz. 17.00 Nabożeństwo przy ikonie

o godz. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji

o godz. 20.00 Modlitewne czuwanie przy ikonie

Drugi dzień peregrynacji

od godz. 8.00 – 15.00 Czuwanie grup parafialnych

o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

o godz. 15.20 Pożegnanie ikony

Za tydzień składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje.

Płyty z bierzmowania są do nabycia w zakrystii. Cena płyty 40 zł.

W dolnym kościele trwają prace renowacyjne przygotowujące go pod beatyfikację Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji. Ofiary na ten cel możemy składać do kopert, które są w przedsionkach Kościoła. Za składane ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „WPIS”, „Miłujcie się” dla dzieci „Tęcza” i „Mały gość”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Mirosław Lewandowski (lat 91)

+ Robert Kowalczyk (lat 58)

+ Jadwiga Malazdra (lat 86)

+ Edward Dąbek (lat 79)